Дали ќе ја прекинете врската? Можете лесно да дознаете со правилото 80:20

19 јули, 2020
6

За некои парови е многу лесно да се предвиди дали ке ја прекинат врската или не, а некое раскинување (или останување во врска) многу не изненадува.

Но, за Џон Готман, познат експерт за односи со парови, прогнозата за прекин на врската не претставува голем проблем.

Благодарение на својот посебен пристап, може да ја предвиди можноста за прекинување или развод со точност до 90 проценти.

Се работи за правилиото 80:20 кое покажува колку е реално парот да ја прекине врската.

Конкретно, ако двојката сака успешна врска, односот на позитивни и негативни интеракции мора да биде токму во овој сооднос – 80 проценти позитивни, 20 проценти негативни.

Овие 20 проценти негативни  се интеракции кои се провлекуваат низ врската од самиот почеток и не е веројатно дека некогаш ќе се решат, а тој не го претставува тоа како голем проблем.

Готман вели дека паровите треба да се фокусираат на овие 80 отсто и да се обидат да извлечат што повеќе од нив.

Ако вашата врска е слаба, или ако забележите дека односот на позитивни и негативни интеракции не е 80:20, многу е веројатно дека ке прекинете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi