Дали љубовта со соседот е добра идеа?

18 јуни, 2020
сџцвбнм

Да се ​​живее во ист ходник или кат со некој за кого имаме чувства има предности, но лесно може да се претвори во врска од пеколот.

-Ја гледате како излегува од лифтот или влегувате до неа додека ги зема сметките од поштенското сандаче. Таа фантазија лесно може да стане реалност ако добро ги играте картите. Според анкетата на веб-страницата Ask Men, 82% од луѓето никогаш не биле во врска со некој што живеел во нивната зграда. Од тој процент, 37% не би сакале да се обидат. Сите овие случајни средби и нејзината или неговата провокативна насмевка може да ве натераат да размислите да бидете во врска со соседот. Но, пред да ја ја повикате на кафе, треба да ги измерите добрите и лошите страни да стапите во контакт со некој кој живее толку близу до вас.

Да се ​​биде во врска со некој од вашата зграда е одлично ако сте тип на личност која сака да биде близу до другата половина. Истражувањето од веб-страницата Ask Men покажа дека 43% од луѓето не се подготвени да бидат во врска со некој кој живее на оддалеченост од повеќе од 30 минути од нив. Ако сте во врска со соседот, ќе имате привилегија во таа смисла затоа што е доволно само да го поминете ходникот и да го видите вашиот дечко или девојка. Само 34% од луѓето рекле дека би биле во врска со некој кој е оддалечен час од нив, а тој број се намалува со зголемувањето на растојанието меѓу партнерите.

Бидејќи вие и тој сосед живеете во истата област, можеби имате заеднички интереси. Всушност, можеби се прашувате зошто тој го одбрал тој крај за живот и би го скршиле мразот во комуникацијата. Одговорот може да биде многу едноставен, како на пример, ако е близу до нејзината / нејзината работа или тој / таа престојува во градот каде што тој / таа дипломира на колеџ за да го продолжи својот живот таму. Без оглед на одговорот што следува, двајцата сте решиле да живеете таму каде што живеете со причина, што може да укаже на некои други заеднички интереси. Исто така, можете да откриете дека имате некои исти пријатели, што го олеснува дружењето во групи, или дека на крајот сакате и одреден ресторан, теретана, кафуле.

Најзабележителен недостаток кога сте во врска со некој од зградата е дека да се има приватност е скоро невозможно. Затоа што и тој/таа знае кога другата личност ќе дојде дома и си заминува, а погодноста да се живее толку блиску веројатно е услов што постојано го поминувате времето заедно. Потешко е да се каже „Ми треба малку време за да бидам сам“ отколку да кажеме: „Немам повеќе бензин и не можам да те видам вечерва“.

Во вакви ситуации, можно е врската да започне да се развива побрзо отколку што очекувавте или ви одговара. Всушност, многу е можно порано да се наметне темата за заедничко живеење бидејќи веќе сте се сретнале во истата зграда.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi