Дали мислите дека мисионерската поза е здодевна? Кога ќе ги слушнете овие трикови, веднаш ќе се вратите кај неа!

14 октомври, 2020
мас

Ако ви се чини монотоно, постојат начини да го „зачините“
Поради некоја причина, мисионерската позиција на водење љубов е озлогласена. Точно, можеби не е толку егзотично како некои други пози, но постојат низа причини поради кои многу сексолози сметаат дека е една од најдобрите позиции.

Триење на тело
Мисионерската позиција овозможува максимален контакт со кожата помеѓу партнерите, што е крајно еротско.

Исто така, тоа е позиција каде што сè не е во шемата „внатре кон надвор“, но триењето на телото и бакнувањето, кои се природно наметнати во оваа позиција, се фактори кои дополнително возбудуваат

Контакт со очи е исто така можен, а контактот со очите е еден од најзаводливите зачини за убов. Покрај тоа, многу е лесно во оваа положба да шепотиме слатки или провокативни зборови во увото. Многу сексолози сметаат дека мисионерската позиција е една од најдобрите за стимулирање на клиторисот бидејќи срамната зона на партнерот е во совршена положба за директно стимулирање на клиторисот со триење, што значително ги зголемува шансите жената да доживее оргазам.

Позната Г-точка
Но, тоа не е сè, ако ставите перница под задникот, истовремено ќе се стимулира познатата Г-точка, што во комбинација со стимулација на клиторисот, е гаранција за оргазам. Ова беше потврдено со истражувањето спроведено од Клиниката Мајо и Медицинскиот факултет на Универзитетот во Индијана, чии резултати беа објавени во „Џурнал за клиничка анатомија“.

Се покажа дека за да се постигне женски оргазам, позициите како што е местото каде што жената клечи, а партнерот е позади не се идеални бидејќи стимулацијата на ерогените зони не е значајна.

Мисионерската позиција се покажа како најдобра за стимулирање на клиторисот и Г-точката и за постигнување оргазам. Можеби не е лошо да се каже, за често кревката женска самодоверба и дека мисионерската позиција е една од оние што најмногу им простуваат на малите несовршености на телото.

НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГИ ПОМИНЕТЕ КОЛКОВИТЕ
Мисионерска позиција, колку и да е удобна за жената, не значи дека треба само да легнете и целата ‘работа’ да ја оставите на вашиот партнер. Ставете ги стапалата на креветот или подот, подигнете го задникот и заокружете ја карлицата: задоволството е загарантирано повеќекратно и за вас и за вашиот партнер.

Можете исто така да ги кренете нозете на рамената на вашиот партнер, што ќе овозможи уште подлабока пенетрација и поинтензивна стимулација, завиткајте ги нозете околу колковите или повлечете ги колената кон градите. Повеќето мажи сакаат кога жената е активна за време на секс. На крајот на краиштата, тоа е многу позабавно за двајцата

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum