Дали се согласувате? Овие 4 хороскопски знаци се несомнено НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ!

15 декември, 2020
219115_ljubav_f


Ако барате партнер со кого би можеле да бидете задоволни во кревет во сите аспекти, тогаш треба да побарате еден од овие четири хороскопски знаци кои според астрологијата се најдобри партнери.


Риби
Нека не ве лаже нежната и навидум мирна природа на емпатичните Риби. Овие карактеристики не ги прават пасивни, но им дозволуваат да се синхронизираат со вашите потреби. Тие се природно приврзани и брзо го прилагодуваат своето однесување за да се чувствувате што е можно попријатно.
Рибите ќе откријат кога се чувствувате најчувствителни и ранливи и наместо да го искористите тоа, ќе најдете безбедно прибежиште во нив. Водењето љубов со Риби сигурно ќе биде незаборавно искуство водено од страсти.

Близнаци
Предизвикувачкиот и заводливиот Близнак може да биде волшебен љубовник. Можеби вашиот флерт започнал малку непредвидливо, како да не сте сигурни дали тој воопшто сака да ве однесе дома или да ја продолжи вечерта со вас. Овој непредвидлив заштитен надворешен слој е честопати штит за почувствителната страна на Близнаците. Затоа тие се толку исклучителни во кревет.
Можеби ќе се вратите дома со Близнаци и вечерта ќе ви започне „нереално филмска“, ќе се соблечете и ќе се упатите кон спалната соба. Сите неочекувани пресврти што ќе ги почувствувате со Близнаците, ќе ве одведат во „вожња на животот“. Иако нема да знаете што ќе се случи кога возењето ќе заврши, сигурно ќе знаете дека се исплатеше.


Лав
Живиот, топол Лав има магнетна енергија што изгледа вкусно и опојно. Лавовската природа открива привлечна харизма која кога ќе се фокусира на романтиката ќе ве одведе на пат без враќање. Иако страста на Лавот во кревет на почетокот може да биде малку преинтензивна, наскоро ќе ве обземе големо чувство на сигурност.
Лавот би можел да се определи за покреативен и театарски пристап кон предиграта, како што е играњето улоги. Можеби на почетокот ви изгледа чудно, но токму дивиот Лав може да биде страствената промена што ја баравте во спалната соба. Не плашете се да експериментирате со Лав. Нека започнат игрите.

Вага
Вагите се познати по тоа што прават пријатели каде и да одат и се во можност да создадат основна врска со скоро секој што ќе го сретнат. Затоа, не е изненадувачки што умерените и дарежливи Ваги имаат тенденција да бидат сочувствителни и дарежливи и во спалната соба, и тие навистина можат да уживаат во тоа само кога знаат дека нивниот партнер е задоволен. Вагите не мора да преземат одговорност во спалната соба, но ако им дадете предлог или јасни упатства, тие со ентузијазам ќе ги исполнат вашите најскриени желби.
Вагите секогаш бараат совршена рамнотежа. За време на вашето интимно патување, Вагата ќе се потруди вашето искуство да биде што поисполнето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris