Дали сте доволно независни од партнерот? Проверете едноставно…!!!

4 август, 2020
ц вб


Некои работи не треба да се бараат од други, а особено не од човекот со кој сте, затоа што на тој начин само покажувате дека не сте независни, а тоа не остава добар впечаток, а исто така ја намалува вашата вредност во себе.

Да се ​​грижи за неа

Жена која никогаш не се држи до себе, но никогаш нема да очекува или сака маж да се грижи за неа. Да, тој треба да се грижи за своите деца, ако ги има, но таа е таа што треба да се грижи за нејзините потреби. Често се случува жените, по некое време во врска, да започнат да се потпираат на маж кога станува збор за храна, облека, забава и цел живот, и тоа не е добро.


Да се ​​откаже од она што го сака

Мудрите жени не ги присилуваат момците со кои влегуваат во врска да се сменат, туку влегуваат во врска со момци кои веќе им одговараат какви што се. Жената која навистина држи до себе, никогаш нема да се согласи да игра нечија мајка и да го научи што треба и што не треба да прави. Тој го сака фудбалот, зарем не? Одлично, оставете го да игра / гледа фудбал, уживајте во тоа што го сакате! Со малку организација, ќе имате доволно време за негови, ваши и заеднички активности.

Да смениме пријатели

Ова важи и за семејството и фактот дека жените честопати бараат од мажите да го прекинат контактот со луѓето за кои сметаат дека не се соодветни за нив. Ако не ви се допаѓа неговиот другар, не гледајте во него. Не ти се допаѓа неговата мајка? Нема проблем, се согласувате да се гледате само за прослави и други семејни собири, не почесто од тоа. Но, никогаш не го присилувајте да го прекине целиот контакт со нив затоа што апсолутно секогаш има контра-ефект на крајот.

Да ги сподели нејзините интереси

Жената која се почитува себеси никогаш нема да направи маж да се заљуби во активност што ја сака, пред се затоа што таа знае дека никогаш нема да ја сака, туку само ќе мами – а на кого му требаат лаги во животот? Наместо тоа, обидете се да пронајдете активност што е одлична за вас и секогаш можете да одите на активности што само ви се допаѓаат со пријателите.


Да се смени

Паметната жена знае дека е во врска со човечко суштество кое ќе се смени само ако таа сака – и затоа секое инсистирање тој да го смени начинот на кој ви одговара, е бесмислено. Тоа не значи дека не можете да го охрабрите да биде подобра личност, но имајте на ум дека не е исто како насилна промена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris