Дали сте подготвени за идеална љубов? Обидете се по фенг шуи правила!

5 ноември, 2020
people-25872491920-830x0


„Слушај ме добро ќерко“, рече старицата, „ќе земеш бела ленена кошула со везени рози“. Таа секогаш мора да биде чиста и добро пеглана. И чешел од цреша. Чешлајте ја косата со неа секоја вечер. Кога и да ве поканат на танц или прослава, одите и влегувате во кругот, но не гледајте во подот, туку предадете се. Новинарите беа воодушевени. Како може чешел и кошула да помогнат на девојка која изгубила секаква надеж дека ќе се сретне со нејзината сродна душа?

Имаме скоро идентична ситуација во фенг шуи. Дали позициите во спалната соба, патките од мандарина и кварцот од роза можат да им помогнат на жените да ја пронајдат својата сродна душа? Можат!

Југозападниот дел е важен

Идеално место за спална соба во стан е југозапад, место каде владее љубов. Ја регулира љубовната среќа, романтиката, брачната и семејната среќа. Ако спалната соба е од другата страна на станот, би било добро вашиот кревет да биде наместен така што да го зафаќа југозападниот дел од собата.

0 download преземање на HD позадини


Љубовни магнети

Ако сакате да ја подобрите постоечката врска, објавете фотографија од семејството во вашиот југозападен агол во дневниот простор. Важно е фотографијата да прикажува слика на среќно семејство, и ваше лично, не на вашите родители, туку вие и вашиот партнер и деца, доколку ги имате.

Лустер или тркалезна кристална топка што виси на југозападниот дел од домот е одлична за активирање на енергијата на чи, што ја стимулира романтиката. Ова воведува оган во овој сегмент, кој ја има земјата како нејзин елемент и носи среќа во љубовта.

Демагнетизирани стапици

Не е добро да го чувате телевизорот во спалната соба затоа што се губи романса и сексуална енергија. Единствено прифатливо е радио или ЦД плеер. Слушајте пријатна музика, која ќе иницира љубовен магнетизам во вашата потсвест. Дефинитивно фрлете го компјутерот или лаптопот од спалната соба, не дозволувајте да го менува вашиот партнер.

Силата на свилата

Подгответе се за друштво. Исчистете една фиока и оставете неколку празни прсти во плакарот. Оставете дополнителна четка за заби во бањата, покажувајќи ја вашата подготвеност да споделите простор со некого.

ФОТО) Елегантна и сензуална долна облека: Црната чипка никогаш не излегува  од мода

Заменете ја старата долна облека со нова, повеќе еротска. Долна облека изработена од свила и чипка, сензуални бои, уште повеќе ќе го привлечат вашиот сегашен или нов партнер. Ако жената е сама, свеста дека има свилена долна облека ќе и даде сила да испушти силна сензуална енергија. Ова ќе ве направи порелаксирани кога ќе се сретнете со вашиот иден партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi