Дали сте заљубени или опседнати?

9 јули, 2020
9

Кога луѓето се лудо вљубени, особено на самиот почеток, во нивниот мозок се случуваат драматични промени што најмонгу потестуваат на зависност од дрога. Токму како и кај новороденчето со мајката, љубовта е толку силна што секое одвојување е многу болно. 

Можно е да станете премногу блиски, односно зависни од партнерот, што може да влијае на вашиот однос, но и на односот со дургите луѓе во вашиот живот. Можеби веќе и сте зависни, но тоа не го знаете. Затоа ви претставуваме неколку сигурни знаци дека токму тоа се случува.

  • Ги откажувате договорите со пријателите за да поминете повеќе време со него.
  • Попуштивте на работа, а и сите останати обврски само ви се трупаат.
  • Имате потреба псотојано да му се јавувате или да му испраќате пораки, дури и кога знаете дека има обрвски или други планови.
  • Заборавивте на своето хоби само за да имате повеќе време за него.
  • Секоја жена ја сметате за потенцијална закана.
  • Почнавте да се облекувате и да изгледате онака како што тој сака. Можеби некои промени не ви се допаѓаат, но важно е на него да сте му убава.
  • Го терате да чувствува вина кога нема време за вас.
  • Испробувате и верувате во работи што не ги сакате или до сега не сте верувале во нив само за да го усреќите него.

Ако се препознаете во некои од овие знаци, бидете свесни дека постои проблем и дека потребни ви се здрави граници, што е првиот чекот за подобра иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi