Дали ве привлекува водењето љубов под туш? Еве 5 работи на кои треба да обрнете внимание!

28 ноември, 2020
shutterstock1036747417-830x0


Како можете безбедно и удобно да ја реализирате вашата фантазија?
Гледајќи филмови, може да имате впечаток дека сексот под туш е крајно еротски и возбудлив чин, но вистината е дека овој начин на водење љубов е комплициран и понекогаш опасен.

Меѓутоа, ако одлучите да ја остварите оваа фантазија, еве на кои работи треба да обрнете внимание.


Според сексуалниот терапевт д-р Шенон Шавез Куреши, сексот под туш треба да ги содржи сите елементи на вода, вклучувајќи ги температурата, пареата, притисокот, влажноста и лизгавоста.

– Можете да го насочите тушот кон ерогените зони – советува експертката за секс, Кејси Тенер.

Бидете внимателни, лесно можете да се лизнете!
Паѓањето во када може да биде крајно опасно. Затоа земете гумени душеци и ставете ги на дното на кадата.


Користете лубриканти
Водата нема да ви служи како лубрикант. Лесно може да ве исуши, па затоа се препорачува да користите лубриканти.

Проверете како е со вашиот партнер
Без разлика дали пробувате секс под туш за прв пат или сте веќе искусни во тоа, важно е да знаете како е вашиот партнер за време на односот.

Имајте на ум дека некои пози кои се удобни во кревет можеби нема да бидат под туш.

Обрнете внимание и на температурата на водата за да не мора да ја прилагодувате додека водите љубов.

Изберете ја соодветната поза
Да се ​​избере вистинската поза е главната работа. Ако одлучите за погрешна и непријатна позиција, тоа може да го расипе сексот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi