Дали знаете што е СЕКСОМНЈА? Може да ви ја уништи врската, но и животот, без притоа да бидете СВЕСНИ!

1 август, 2020
slika2

Ова нарушување за прв пат е споменато во 1996 година


Иако зборот соксомнија е поврзан со некои пријатни аспекти на сексот, тоа е нарушување кое може да има многу сериозни последици.


Сексомијата или сексот за време на спиењето за прв пат е спомената во 1996 година во заедничката студија на неколку канадски експерти.


Ова нарушување не треба да се меша со „влажните соништа“ кога сонуваме дека имаме секс, тука приказната е сосема поинаква.


Можеби најдобриот опис на сексомнијата е: месечарење со секс.

Се карактеризира со изразена сексуална желба, гласно воздишка, мастурбација, па дури и принуден сексуален однос со партнерот.
Луѓето кои страдаат од сексизам, кога ќе се разбудат, не се сеќаваат на ништо.


Колку е опасно ова нарушување за обете страни, а оној што страда од тоа и неговиот партнер, се покажува со фактот дека сексуализмот се користел неколку пати на суд како форма на одбрана во обвиненија за силување.


Според експертите, овој феномен е доста редок, а повеќето мажи страдаат од тоа.


Најчесто е предизвикано од недостаток на сон, лекови, стрес, алкохол…


Иако е ретко, ова нарушување е многу опасно, а за лицето кое страда од тоа, може да го уништи не само врската, туку и животот.


Затоа, се препорачува веднаш да се консултирате со лекар со првите симптоми на секс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi