ДОБРИОТ СЕКС ЗАВИСИ ОД 2 ДЕЛА НА МАШКОТО ТЕЛО: Овој никогаш не би ви паднал на памет!

30 декември, 2020
skidanje


“Ispod brda raste najveći kukuruz”, е стара српска шега за која нема потреба да се објаснува. Без разлика дали мажите со поголем стомак се навистина понадарени од оние кои го немаат, лекарите не најдоа докази.

Но, кога станува збор за сексот и стомакот на мажот, едно е забележано. Припадниците на посилниот пол кои се буцки во овој дел од телото се поотпорни во сексот.


Според студијата на турскиот универзитет “Erciyes”, мажите со малку поголем индекс на телесна маса и обем на струкот поголем од 92 см, во просек, „траат“ подолго во сексот – околу 7,3 минути. Од друга страна, мажите со рамен стомак имаат просечно времетраење на сексот околу 2,5 минути пред оргазмот.

Популарното „пивски“ и други форми на стомак се поврзани и со повисоки нивоа на естрадиол, женски хормон кој е одговорен за поголема издржливост во сексот.

И освен овој дел од телото, кој сосема неочекувано се покажа како важен за добар секс, има уште еден, помалку нелогичен… Се разбира, станува збор за пенисот.

Истражувањата покажуваат дека сексот трае подолго со мажите кои се обрежани. Исто така, сексот со кондоми обично се продолжува поради намалената чувствителност на нервите на горниот дел од пенисот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris