Драга, не е до тебе, до мене е: Дали му треба простор или тука завршува врската?

12 јуни, 2020
вцџ

Понекогаш треба да гледаме на работите од машка перспектива за да разбереме дали има само презаситеност во врската или тоа е дефинитивно крај

Не постои женска личност на планетата која сака да слушне од нејзиниот љубовник дека му треба само малку простор. Оваа изјава може да биде многу болна и честопати доведува до проблеми во врската, па дури и распад. Сепак, понекогаш, не е сè црно, иако преовладува мислењето дека женскиот ум има тенденција да ги гледа работите многу полоши од што всушност се.

Сепак, факт е дека машкиот ум функционира на еден поинаков начин и дека „просторот“ не мора да значи распад. Но, откако ќе го слушнете тоа од вашиот сакан, не можете да се запрашате дали навистина му треба простор, или е засекогаш крај меѓу вас.

Кога поминувате многу време со некого, сосема е логично што во одреден момент сакате малку простор за себе.

Ова не значи дека Љубовта повеќе не е присутна. Потребата за простор понекогаш е потребна така што врската не завршува.

За да знаете дали на вашата сакана личност навистина И треба малку повеќе простор, или дали е готово, треба да гледате на работите од машка перспектива.

Работите одат премногу брзо за него


Ова не мора да значи дека тој не се грижи за вас и за вашата врска, туку дека му треба малку време за да се израмни со емоцииТЕ. Жените се оние кои се чувствуваат емотивно поврзани повеќе од мажите и се повеќе спремни да ја однесат врската на следното ниво, додека на мажите им треба малку повеќе време и простор да го сфатат тоа самостојно.

Тој се плаши да ви се предаде целосно


Со други зборови, тој се плаши од чувствата што ги има за вас. Мажите обично не се отворени за своите чувства и кога навистина се грижат за жена, тоа ги плаши. Трпеливоста е најдоброто нешто што можете да го покажете во ваква ситуација.

Тој е секогаш оној што помалку се труди


Ако сте личноста која секогаш потенцира да се видите, го изненадувате го со мали знаци на внимание и ги организирате вашите активности, додека тој никогаш не би спомнал спонтано нешто за да ве направи среќни, логично е да трошите сила и енергија на погрешна личност.

Тој одбива да разговара со вас за иднината


Ако личноста со која сте не ве гледа во неговата иднина, зошто би трошеле време на него во вашата сегашност? Можеби неговото семејство е тоа што врши притисок врз него да се ожени и да основа семејство, но тој дури и не ве спомнува вас, вашата заедница, идните деца, итн., Дури и преку приказна и шега, нема доволно добра причина да го задржите во вашето присуство

Премногу често се расправате


Ако вашата сакана бара малку простор за себе затоа што премногу се расправате, можеби треба да ја погледнете целата своја врска. Период на разделување може да ги ублажи работите, но тие повторно ќе излезат на површина без да го решат проблемот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi