Една тема на разговор може да ја зајакне љубовната врска, дали знаете која?

4 ноември, 2020
љубав

Додека некои парови претпочитаат да избегнуваат каков било конфликт, конструктивната кавга ни овозможува подобро да ги изразиме своите чувства, да ги зајакнеме односите и да помогнеме во градењето доверба.

Иако постои непишано правило дека некои теми најдобро се избегнуваат – како што се оние за верска и политичка припадност, некои психолози тврдат дека не е валидно кога станува збор за љубовни партнери. Така, терапевтот за брак и семејство Стејси Хабард вели дека разговорите за политика за врска можат да ги подобрат односите меѓу партнерите, па дури и да ја подобрат нивната сексуална хемија.

„Дискутирајќи за политиката со вашиот партнер, откривате многу разлики помеѓу вас, што може да ја зголеми желбата за секс“, вели Хабард и додава дека ваквите разговори можат да им помогнат на паровите да научат да зборуваат за „тешки теми“ и да научат да комуницираат добро.

„Направете ги вашите разговори лесни и забавни“, рече Бонано за „Good House Keeping“ и ако видите дека другата личност е вознемирена или повлечена, завршете ја дискусијата. Штом имате навика да комуницирате со вашиот партнер, истата техника можете да ја користите и за други теми, дури и за некои големи животни одлуки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi