Еве како да го заведете според хороскопскиот знак. Нема да може да одолее!

10 август, 2020
кккк

Овен бара возбуда, акција и внимание

Покажете му дека сакате предизвик и возбуда. Споменете дека сте заинтересирани за машки работи како што се воени техники или пиштоли и веќе сте на половина пат до неговото срце.


Бик сака да зборува за пари и уметност

Тој е хедонист кој не може да живее без удобност, топлина на домот и материјалното обезбедување. Ако забележи дека сте семејна форма, тој нема да остане рамнодушен и затоа што е одличен гурман, споменувајте ги неговите кулинарски вештини почесто.


Близнаците духовито ги коментираат за социјалните настани

Дебатирајте со него за политика и спорт на смешен начин затоа што тој бара хумор и иронија во сè, дури и кога станува збор за сериозни работи. Тој сака филм, театар, телевизија и спектакли, па секој разговор за тоа ќе го развесели.

Дневен хороскоп: 19.10.2019

Ракот обожава татковина, историја и семејство

Нагласете го патриотизмот и приврзаноста кон корените затоа што Ракот сака разговори за љубовта кон домот и татковината. Покажете љубов кон семејството, домот и животните и додека шетате со него восхитувајте се на други деца и кажете како би сакале да имате големо семејство.


Лав ја цени грижата за изгледот и деловниот успех

Ако сакате да го привлечете неговото внимание, покажете дека сте во висина на неговите желби во интелектуална и физичка смисла. Претставете се како деловно успешна, независна и финансиски способна.


За Девицата се најважни работата и здравјето

Преобратете се во прецизна, реална, скромен и деловна личност. Натерајте го да зборува за својата работа, тоа е неисцрпна тема за него. А, зборувајќи за неговиот омилен писател, последниот филм што го гледал и важноста на театарот ќе го постигне посакуваниот ефект.

Дневен хороскоп: Овој хороскопски знак веднаш да посети лекар ...


Вага не може да одолее на излегување, култура и мода

Ако се покажете како екстравагантна жена која ужива во општествениот живот во потполност, големи се шансите дека ќе ве интересира маж Вага.

Скорпијата ужива во дискусиите за политиката и сексот

Скорпијата е заинтересирана за сè интригантно и мистериозно, па затоа тој е страствен обожавател на хорор филмови и романи за криминал. Тој сака да дебатира за политика и да ги следи сите политички настани во светот, па покажете дека сте заинтересирани за тоа.


Стрелец паѓа за сите спортови и здраво живеење

Ќе го привлечете со поговорката „во здраво тело здрав ум“, така, додека вашиот Стрелец работи или игра тенис, се фали со слични активности. Тогаш ќе можете да разговарате со часови за витамини, протеини, тегови и сите чуда за обликувањето на телото.

Хороскоп за денес (06.07) понеделник - Порта


Јарецот ќе го добиете со теми за имот и политика

Интересирајте се за неговиот бизнис и оставете впечаток на скромна личност која знае како да инвестира во иднината. Кажете му за вашата работа и приход, недвижнини, кредитни картички или средства, а тој ќе ве придружува со нескриено задоволство.

Водолијата е зависна од модерната технологија

Сè што е авангарда ја возбудува неговата љубопитност, затоа охрабрете го разговорот за животот на други планети, комети или црни дупки.Пофалете се дека обожавате научна фантастика и имате вакви филмови дома.

Риби – потопете се со нив во светот на мистицизмот и музиката

Рибите ќе ги освоите ако покажете дека ја разбирате класичната музика и негувате љубов кон уметноста. Рибите ја сакаат музиката, така што секоја тема за неговиот омилен пејач ќе биде инспирација за него да ви кажува за тоа со денови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris