Фреквентност, помагала и сексуални фантазии: Дали сте доволно задоволни од вашиот сексуален живот?

10 ноември, 2020
секс

Скоро секоја љубовна врска има свои подобри и полоши денови, а овие полошите доаѓаат од сексуалното незадоволство.

Колку често ви се случува ова?

Нè бомбардираат од сите страни секој ден со секс и сексуалните алузии. Сè започна со тоа што „sex sells“, т.е. ниту една реклама нема да може да нè убеди да го купиме производот за кој е направен, доколку тоа што го нуди не е вистинита. Настрана рекламирањето сега, сексот навистина честопати завршува во нашите мисли и го носиме со нас некаде во потсвеста, честопати токму затоа што не го доживуваме така како што мислиме дека треба. Причината за ова може да лежи во фактот дека сексот е малку романтизиран, прилично заостанат и феминизиран. Да, можеме да ги наведеме насловите на филмовите и сериите во кои женското сексуално искуство е толку демистифицирано што гледачот може да добие корисно и поучно искуство од тоа, наместо илузијата дека ќе чека цел живот принц на бел коњ да и каже дека конечно е сексуално задоволена.

На скала од 1 до 10

Дури и буквална „уметност“ нема да ни помогне во тоа. Сите знаеме дека во порнографските филмови не можеме точно да знаеме дали „глумат“ сексуална кулминација или така навистина изгледа и звучи жената на крајот од сексот при доживување на оргазам. Ако додадеме на овој рингишпил од митови и легенди и сексуални книжевни романи, можеме само да заклучиме дека жените, дури и во 21 век, честопати не се запознаени со сопственото тело и сензуалните задоволства.

Имајќи го тоа на ум, кога ќе помислите на сексуално задоволство, дали сте меѓу оние кои веќе ја имаат смислено следната фантазија за да се обидат да направат промена во сексот со партнерот или сте поблиску до тоа дека единствено сексуално задоволство ќе доживее човекот од вашите сништа? Направете тест и откријте до кој степен сте генерално задоволни од вашиот сексуален живот?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi