ИМА ЛИ ВАШАТА ВРСКА ИДНИНА? Одговорете искрено на овие 14 прашања и ќе дознаете!

15 ноември, 2020
веза

Колку сте навистина задоволни од вашиот партнер и каква е вашата врска ќе дознаете доколку искрено одговорите на овие 14 прашања.


Партнерот секогаш го разбира она што го имам на ум.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Ние секогаш сме заедно во тешките ситуации.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Дури и кога се расправаме, скоро секогаш успеваме да ја задржиме контролата.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Јас и мојот партнер правиме многу работи заедно.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Ние сме добро координиран пар во сите области на животот.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Од мојот партнер добивам нежност и заштита1.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Поделбата на работата во нашиот дом е рамномерна.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Сите одговорности, работата, децата, домаќинството се поделени праведно.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Во врската, имам целосна поддршка за сè што сакам да направам.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Ние секогаш можеме да зборуваме за било што.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

После разговорот се чувствувам емотивно исполнето.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Мојот партнер ме критикува само ако има добра причина за тоа.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Се чувствувам силно и среќно покрај мојот партнер.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

Јас црпам сила и сигурност од својата врска.

А) Да
Б) Понекогаш
В) Воопшто не

НАЈГОЛЕМИ ОДГОВОРИ ПОД А

Изгледа дека сте задоволни со вашата врска. Се чувствувате стабилно, исполнето и вашата врска е сигурна на повеќе нивоа и во повеќе животни сегменти, токму онака како што би сакале да биде. Тоа е голема вредност за која сте свесни. Среќната врска е услов за исполнет, здрав и долг живот!

НАЈМНОГУ ОДГОВОРИ ПОД Б

Вашата врска може да се опише како просечна и нормална. Постојат голем број работи што ви се допаѓаат, но исто така и такви што навистина не ги сакате. Сепак, севкупно, добивате доволно поддршка и безбедност во таа заедница. Размислете како можете дополнително да ја зајакнете вашата врска.

НАЈМНОГУ ОДГОВОРИ ПОД В.

Вашата врска е прилично стресна и незадоволителна. Честопати ви недостасува поддршка, како и многу други работи, како што е добрата комуникација. Видете дали можете да промените нешто и дали воопште сакате. Професионалното советување може да ви помогне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi