Кај другата може, кај првата мора: Другата само ужива кога ќе посака..

10 ноември, 2020
233595_shutterstock-440608657_ls


Таа славна ДРУГА.

Бидејќи во текот на целиот свој живот научила дека првата – е гарант за заем, да мие долна облека и чорапи, да раѓа и да одгледува деца, да готви и да оди таму каде што не оди секогаш и со ист жар, смета дека мора да го направи она што не мора, се изложува на ставови и проценки, позира за Фејсбук кога е на годишен одмор, очекува роденденски подарок, Денот на вљубените, 8 март, годишнина, купува подароци за родендени и годишнини. И, кој е женскиот пол за жирант воопшто?

ДРУГАТА само ужива кога ќе посака а не мора. И тој не го очекува тоа. Другата едноставно ужива кога сака. Без заштеда, сликање, изложување на погледите. Таа не бара, не го сака често и долго време. Другата не гарантира никому ништо. Другата само дава време и некои други ситници што значат задоволство. Потребно е истото. Ни помалку ни повеќе. Другата не прашува. Другата не бара одговори. И другата не реагира. На другата не и е важно каде е, со кого е, зошто е. Другиот гледа во себе и како да се задоволи себе си. Не ја интересираат туѓи избори. И туѓи маки, затоа што тие правеле такви избори. Другата е тајна за која знаат само ѕидовите и чаршафите во хотелските соби. Другата не е регистрирана во телефонот. Затоа што на почетокот не сака да ризикува. Првата може да биде опасна ако ја открие другата. Често другата е подолго во неговиот живот од првата, што само по себе не мора да значи ништо..

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi