,,Работам со луѓе кои изневеруваат”: Еве како со сигурност да препознаете неверство

28 август, 2020
dreamstime-m-140371404

Ако забележите дека вашиот партнер во последно време се однесува невообичаено или се извинува за мали работи, нешто дефинитивно крие од вас. Обрнете внимание на овие знаци кои укажуваат на неверство
Овие знаци ги откри Катерина Георгиу, советник и психотерапевт од Лондон, чии клиенти честопати се луѓе кои изневеруваат или измамуваат.

 1. Тие станаа многу добри во лажењето околу малите нешта
  Дали го видовте вашиот партнер неочекувано во трговскиот центар и кога ги прашавте што прави таму, ви кажа приказна која звучи вистинска, но непотребно детална. Дали изгледа дека измислува нешто во брзање? Ненадејното чувство дека партнерот не е целосно искрен може да биде показател за неверство.
 2. Тие започнуваат да се правдаат сè повеќе и повеќе
  Можеби имате најдобри намери кон вашиот партнер, но тој претпоставува дека на секој чекор се обидувате да го фатите во лага, така што тој исто така се правда за ситуации за кои можеби не треба.
 3. Тие ве лажат и излудуваат
  Типот на однесување опишано под број 2 понекогаш може да биде показател дека вашиот партнер се обидува да ве збуни. Личноста што изневерува често може да биде таа што поставува прашања за да се чувствувате виновни.
  Ако сметате дека сте тој што изневерува или не изневерува, или ако партнерот ви кажува дека не му верувате, тоа би можело да биде знак дека вашиот партнер се обидува да ја скрие својата неверност.
 4. Тие ве обвинуваат затоа што ги обвинувате дека измамиле или постојано се жалат
  Вината често може да го измами лицето што изневерува. Ова ќе ги натера да се изложат и веруваат, без директно да го откриваат тоа.
 5. Вие се поврзавте затоа што сте и двајцата измамени
  Ако и вие и вашиот партнер сте биле измамени од претходните партнери, нема зошто да не се повтори. И условите што ве поврзаа може да ве направат повеќе параноични од вообичаеното. За жал, кога паранојата се претвора во врска, може да стане само-исполнување на пророштвото. Ако вашиот партнер има историја на мамење, разгледајте ги причините што доведоа до тоа.
 6. Интернет и телефонска активност
  Можеби добиваат пораки од некој што не го знаете, или може да откриете во нивната историја на Google дека тие барале ресторани и не ве водат. Ниту еден од овие знаци не е гаранција дека партнерот ве изневерува. Но, ако сè уште се сомневате дека нешто чудно се случува, и секој обид да го решите со партнерот завршува со неуспех, започнете да обрнувате внимание на вашите инстинкти, пренесува Newsweek.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris