Како ќе влијае положбата на планетите во ноември на вашиот љубовен живот?

5 ноември, 2020
Attractive young sexy woman with her partner in bedroom

Еве што ве чека кога станува збор за љубовниот хороскоп и месецот ноември:

Овен

Под влијание на Меркур, ќе се фокусирате на вашите чувства. Ќе се обидете да ги погледнете од различни аспекти и тоа ќе ви помогне да најдете аргументи за дискусија. Кога Венера 21. ќе се пресели во Шкорпија, ќе забележите некоја сензуална енергија. Ќе копнеете за поголема сериозност во односите со вашиот партнер и, ако тоа не се случи, ќе се чувствувате незадоволни. 30 ноември е одлично време за искрен разговор со вашиот партнер.

Бик

Очигледно дека сте во врска со причина, но дали тоа го комплетира вашиот живот? Тоа прашање ќе ве вознемири овој месец. Ќе осетите дека се чувствувате емотивно растргнати бидејќи Венера и Марс се една наспроти друга, особено околу 9-ти. Дали сте задоволни со моменталната врска или сепак може подобро? Во секој случај, зборувањето за тоа може да направи голема разлика. Венера на 21-ви се движи спроти вашиот знак, што е вистинско време се поврзете на секси начин, без разлика дали станува збор за личност со која сте во сериозна врска или за некој сосема нов.

Близнаци

Меркур е на ваша страна и очекувајте добра забава. Скршете ја вообичаената рутина со вашиот партнер испробувајќи нови движења во кревет. Користете ја поволната позиција на Венера за да запознаете некој нов или да одите на романтичен состанок со партнерот. Искористете го времето заедно за да уживате во домашната атмосфера. Полната месечина на 30 ноември ќе донесе возбуда во вашиот љубовен живот. Ќе се поврзете на подлабоко ниво, без разлика дали станува збор за отворен разговор со некој нов или откривање на нешто интересно за вашиот партнер.

Рак

Новата месечина во Шкорпија во средината на месецот во вас ќе разбуди желба за посериозни врски. Случајниот разговор со симпатијата или партнерот ќе го освежи вашиот љубовен живот. Може да се чувствувате малку фрустрирани ако вашиот партнер не ве вклучува во неговите планови и активности. Искрено кажете му ако ви пречи. Ако сте слободни, крајот на ноември е вистинското време да излезете и да ја запознаете вашата сродна душа.

Лав

Разговорот е клучот за секоја успешна врска, што ќе се потврди на почетокот на месецот. Малата расправија со меѓусебно почитување може да биде возбудлива и секси. Ќе бидете задоволни во креветот. Ако сте сами, пријателите ќе ве поврзат со некој што ви одговара. На крајот на месецот, ќе бидете подготвени за емотивна авантура.

Девица

Новата месечина ќе предизвика интензивни вибрации околу размислувањето и комуникацијата на 15-ти ноември. Ќе сакате да отворите шише вино и да разговарате со вашиот партнер за плановите во иднина. Согледајте ги ставовите и донесете важни одлуки. Ако не сте во врска, Јупитер и Плутон ќе создадат многу можности да запознаете некој нов.

Вага

Имате одлична врска со вашиот партнер, но ќе почувствувате дека Марс и Венера се спротивставени. Ќе се запрашате дали премногу се компромитирате во вашата врска. Можеби е време да разговарате со вашиот партнер. Ако сте слободни, овој месец ќе запознаете некој нов и интересен, сосема поразличен од вообичаениот тип.

Шкорпија

Пред вас е интензивна месечина и скриена љубов. Некој има симпатии кон вас… Дали сте во среќна врска? Одвојте малку време да побегнете со вашиот партнер. И двајцата ќе уживате во годишните одмори. Кога Сонцето ќе влезе во Стрелец на 21-ви, тоа ќе разбуди некои фантазии. Запаметете ги, а потоа пробајте ги во спалната соба. Полната месечина на 30-ти е совршено време за интензивни разговори со партнерот.

Стрелец

Без разлика дали сте на прв состанок, во брак или во долга врска, ќе се чувствувате одлично. Во средината на месецот, ќе го преиспитате своето мислење за односот со партнерот. Можеби повеќе би сакале да барате некој што е повеќе како вас? Користете го крајот на месецот за да ги споделите вашите размислувања со вашиот партнер и да донесете заедничка одлука за тоа што ќе се случи со вашата врска. Дали има простор за напредок и промена или е готово?

Јарец

Вие сте сопствениот најголем непријател кога станува збор за врските. Дали се согласувате на она што не ви одговара само затоа што некој ве прогонува? Дали несигурноста ве спречува да го имате саканиот љубовен живот? Во секој случај, согледувањето на ситуацијата ќе ви помогне да направите разлика. Ако сте слободни, ќе запознаете некого преку заеднички пријатели.

Водолија

Фатете го вашиот партнер и избегајте од градот, дури и во вашиот ум. Меркур ќе ве исфрли од рутината, а ако сте слободни, ќе се забавувате со некого од друго место. Ќе се почувствувате зближени со вашиот партнер. Подеднакво ќе уживате во времето што го поминувате заедно. Крајот на месецот е одлично време за љубовни состаноци со некој што навистина ве интересира.

Риба

Не плашете се да разговарате со вашиот партнер за работи што ве мачат и вознемируваат. Можеби е време да живеете заедно или ви пречи неговиот однос со пријателите? Како се вклопуваат неговите ставови со вашите? Кој ќе попушти и ќе се прилагоди?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi