Како најбрзо да се преболите разделување со партнерот според хороскопскиот знак ?

16 јули, 2020
horoskopski znaci

Повеќето од нас биле во врска која завршила со разделување и мора да признаете дека закрепнувањето е доста тежок, понекогаш и долг процес. Во прилог еден краток список за тоа како се носи секој хороскопски знак со прекинот на врската.

Овен

Продолжувате понатаму побрзо од повеќето хороскопски знаци. Вашиот збор мора да биде последен, сакате да му дадете до знаење на својот веќе поранешен партнер што губи. Кога ќе им кажете сè што ви лежи на вашата душа, подготвени сте да ги пуштите.

Бик

Вие мразите промени, така што закрепнувањето по пауза веројатно ќе ви биде тешко. Престанувате да зборувате за бившите партнери само кога ќе пронајдете нови симпатија или ќе започнете интересен флерт-разговор на Тиндер. Ова одвраќање ќе помогне затоа што ќе го префрлите целото внимание наместо на вашиот поранешен партер, на нов љубовен интерес.

Близнаци

На вашите пријателите ќе им треба малку пауза од анализирање на вашата бивша врска. Со недели, ќе разговарате за сите детали од вашата врска во групните разговори со вашите пријатели, но ова е само дел од вашиот процес на лекување.

Рак

Бидејќи Ракот е воден знак, во својата природа емоциите постојано му се менуваат, како плимата и океанот. Ова значи дека по неколку дена поминати сами во вашата соба, ќе започнете да излегувате со вашите пријатели. Вашето срце мора да продолжи понатаму.

Лав

Шопингор е вашиот најголем пријател. Можеби ќе потрошите малку повеќе пари, но сè заради побрзо заздравување. Купете си луксузен подарок за да го излекувате вашето срце. Вие заслужувате подарок од вашиот најголем обожавател – себе.

Вага

Вие не трошите време да чувствувате болка поради поранешниот партнер, продолжувате понатаму навистина многу брзо. Веројатно веќе имате замена која ќе ви служи како некој што ќе ви помогне да го преболите разделувањето. Би било добра идеја прво да утврдите дека навистина ви се допаѓа новата личност со која почнувате нова авантура.

Скорпија

Вие сте многу емотивни, така што разговорот со вашите најблиски е најдобрата терапија за вас. Тој може да ви помогне да разберете каде работите тргнале наопаку во вашата врска. Наскоро ќе започнете повторно да се забавувате со некоја нова, подобра верзија на вашата поранешна љубов.

Стрелец

Стрелците не размислуваат долго за минатото, поради што најбрзо ги надминуваат разделувањата. По прекинот, тие продолжуваат натаму и не гледаат назад. Слободно експериментирајте, испробајте ново хоби, патувајте и запознајте нови луѓе.

Јарец

По прекинот, треба да одморите и да се фокусирате само на себе. Јарците после прекинот се фокусираат на нивната кариера. Кога ќе се добиете унапредување, ќе можете да му се заблагодарите на поранешниот партнер. ?

Водолија

Кога врската ќе заврши, завршена е засекогаш. Го блокирате поранешниот на социјалните мрежи, на вашиот телефон и во животот. Вие нема да дозволите да некогаш повторно размислувате за поранешните партнери. Многу е можно, ако ги видите, да се преправате дека не ги знаете.

Риба

Кога се сомневате, се свртувате кон мистичната страна. Ова значи дека после прекинот ќе побарате да ви се направи натална карта, да ви гледаат на тарот карти за конечно да ги разберете минатото и иднината. Ви треба некој да ви каже дека повторно ке најдете љубов и доверба и дека ќе можете да продолжите со својата нова симпатија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi