Како се менува женската сексуалност низ годините: Колку е жената поподготвена за секс, толку мажот е понеспособен…

28 ноември, 2020
235445_profimedia0295931649_ls


Сексуалноста на жената е навистина голем божествен дар. Ја исполнува со среќа, и овозможува да доживее уникатно искуство на зачнување и мајчинство. Сексуалноста мора правилно да се негува, цени и развива, со цел жената вистински да чувствува вистинска среќа.

1. Романтичен период од 16 до 25 години: Ова е време кога една девојка ја открива сексуалноста. Тој доаѓа на секоја средба со надеж дека подобро ќе ги разбере своите емоции и чувства, ќе го открие својот сексуален потенцијал. Во овој период, таа е сè уште неискусна и наивна, бидејќи е под влијание на детството и младоста. Затоа, во овој период, девојчето бара и авантура и безбедност.


2. Креативен период од 25 до 38 години Оваа пресвртна точка во животот на жената се нарекува и период на стабилизација на емоциите. Жената веќе го знае своето тело и и треба повеќе. Затоа, таа прекрасно разбира што треба да се направи за да се постигне хармонија. Таа веќе е запознаена со силните чувства, а сега сака нејзиниот сексуален живот да биде возбудлив. Во исто време, таа продолжува да се отвора кон себе и својот партнер.


3. Период на чувствителност од 38 до 47 години: Кога жената ќе наполни 40 години, доаѓа момент на вистината. На крајот на краиштата, сега треба јасно да се дефинира во каква врска е таа, дали постигнала хармонија во себе, дали нејзините желби одговараат на нејзините потреби. Мислите за мајчинството полека се повлекуваат во позадина. Наместо тоа, доминираат мислите за желба и задоволство, но често се појавуваат стравови. Во овој период жената е во состојба најмногу да ужива во сексот!


4. Период на разбирање: од 47 години Овие четири години се навистина најважни бидејќи тие одредуваат како жената ќе влезе во едно од најубавите периоди од нејзиниот живот – нејзиниот 50-ти роденден! Таа почнува да размислува за својот семеен живот во кој вложила толку многу сила и енергија. Дали таа доби радост и задоволство? Како да се зајакнат семејните врски? Сега има големи промени во бракот: партнерите кои останале во брак поради децата – се разведуваат. И оние кои отсекогаш биле врзани со љубов, сега се обидуваат да ја „зачинат“ таа љубов.

Во пресрет на нејзиниот 50-ти роденден, жената повторно тргнува во потрага по изворот на нејзината сексуалност и женственост. Но, тоа го прави смирено и мудро – затоа што сега е самоуверена ..

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi