Какви се тие кога ќе се вљубат? Кој ги става сите карти на маса, а кој е мајстор во флертувањето?

6 октомври, 2020
лубов

Девицата ќе го проучува предметот што го интересира и ќе запише важни информации, а Вагата ќе игра игра што ќе ви го освои срцето… Еве како да препознаете дека некој знак е заљубен во вас.

Овен

Бидејќи е еден од најбрзите, најпребирливите и најсигурни ликови, тој ретко ќе крие дека е заљубен.

“Тој ќе ве заведе, но пред тој дури и да ви пријде, Овен ќе се погрижи да изгледа најдобро што може. Bе смее од уво до уво”, објаснува астрологот Синди Мекејн.

Бик

Бик е фиксен земјен знак со кој управува Венера. Според Мекејн, да се биде фиксен знак значи дека тие имаат тенденција да останат на место.

“Да не беше Венера, планета која, меѓу другото, претставува љубов, романса и убавина, Бикот немаше да има многу среќа во љубовта. За среќа, тие имаат фино подесени сетила и кога ќе се заљубат, нивните чувства се искрени, па може да се” прочитаат “.” , објасни астрологот.

Тие се господари на суптилниот флерт. Тие го сакаат својот простор, но ако забележите дека ве допираат по рамото или рацете, тоа е сигурен знак дека презеле нешто, додава тој.

Близнаци

“Двојни природи, понекогаш луѓето со Близнаци немаат идеја во која насока се развиваат нивните односи. Тие им даваат на сите еднаква шанса, што значи дека ќе флертуваат со секого, но кога навистина им се допаѓа некој, работите можат да станат многу збунувачки”, предупредува Мекин.

Таа објаснува дека Близнаците ќе се однесуваат како да сте ѕвезда на нивната програма во еден момент, а ладно и недостапно во друг момент. Тој забележува дека ова е добра работа иако изгледа како лоша работа, бидејќи кога Близнаците се однесуваат контрадикторно, тоа е јасен знак дека се заљубени.

Рак

„Иако Раковите се полни со кардинална енергија, што значи дека тие иницираат дејства, тие се исто така воден знак, што ги прави чувствителни и срамежливи“, вели Мекин.

На кратко, заљубен рак ќе биде многу тешко да пристапи некому затоа што е срамежлив.

“Заљубените ракови ќе останат настрана, и ако остварите контакт со очите, тие веројатно ќе поцрвенат и ќе погледнат настрана. Тие не се меѓу оние што ќе дојдат и јасно ќе покажат дека сакаат некој, ниско склон кон таков ризик”, додава тој.

Лав

Астрологот истакнува дека заљубениот Лав во никој случај не е суптилен. Тие секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието, но кога некој ќе им се допадне, ќе вложат дополнителен напор да ја покажат својата „најдобра страна“.

„Кога конечно ќе останат сами со некој што го сакаат, тие ќе бидат топли, среќни и полни со внимание, и ако се решат за врска, ќе вложат многу во неа и ќе го очекуваат истото од своите партнери“, вели Мекин.

Девица

Вљубената Девица нема да ги покаже своите чувства на кој било начин, туку ќе ја набудува личноста што им се допаѓа и ќе забележува обрасци во неговото однесување, навики, што сака и што не сака.

“Ќе знаете дека на Девицата и’ се допаѓате кога ќе започне да ви прави мали услуги без да ве прашува. Ќе се погрижи да ви биде пријатно во нејзино друштво и ќе започне да носи облека во бои што ви се допаѓаат “, објаснува Мекин.

Ретко ќе го направи првиот чекор, но сигурно ќе ве покани на групно излегување со неговите пријатели, додава тој.

Вага

Венера владее со Вагата, па не е ни чудо што љубовта е една од основните работи во нејзиниот живот без кои таа не може да живее. Кога ќе се вљубат, тоа ќе ви го кажат јасно. Beginе започне да го имитира вашето однесување и говор за да ви се приближи што е можно повеќе, вели Мекин.

Вагата ќе го направи првиот чекор без никакви проблеми, но тоа нема да го стори директно, туку ќе го „остави да биде познато“ со „заобиколување“. Но, сето тоа е само глума, објасни астрологот.

Шкорпија

Припадниците на овој знак се склони кон тајност и не сакаат да ги откриваат своите мислења и чувства.

“Но, кога Шкорпија ќе најде некој на кого не може да му одолее, таа личност ќе биде свесна за тоа. Што и да прават, ќе бидат проследени со интригантниот поглед на Шкорпија”, објаснува Мекин.

Тој ќе го направи првиот чекор, но ќе го продолжи додворувањето со потенцијален партнер за да провери дали заљубеноста е меѓусебна, додава тој.

Стрелец

“Стрелецот е уште еден знак што не може да ги сокрие неговите чувства. Тие имаат внатрешна потреба да ги” откачат “своите стрели на вистината и искреноста каде и да одат. што сакаат “, истакнува Мекин.

Тој додава дека јасно ќе покаже кога ќе се вљубат.

Јарец

Знак познат по својата резерва и дисциплина, со Јарец, „прво дело, па игра“ е правило на животот. Но, кога ќе се вљубат, полека но сигурно ќе му пристапат на својот потенцијален партнер.

„Неговото однесување ќе биде како на стар господин, што ќе изгледа малку нереално, но неговата несмасност во заведување е вистински показател за тоа колку некому му се допаѓа“, објаснува тој.

Тој додава дека во спротивно Јарците се многу мирни и сакаат да испратат слика на светот колку се стабилни и во мир со самите себе. И кога ќе бидат вљубени, таа фасада паѓа и тие ќе сторат сè за да покажат дека некој им е најважен во светот.

Водолија

Водолијата ги сака луѓето и мисли дека сите се пријатели. Од друга страна, објаснува Мекин, тие се опремени со способност да одделуваат емоционални проблеми и да бидат објективни во решавањето на проблемите. Затоа тие знаат дека изгледаат ладни.

“Но, кога ќе забележите дека Водолијата е нервозна и почна да се грижи, тоа е сигурен знак дека и се допаѓате.Ќе  блесне со нов сјај, ќе се смее цело време и ќе изгледа како да скока повеќе отколку да оди. Тоа е јасен показател дека во љубов “, објаснува Мекин

Риба

„Иако Рибите се многу добри во чување и криење тајни, тие го носат своето срце на ракавот, и кога некому му се допаѓа, тешко е да се каже дали само сонуваат или навистина размислуваат за вас како партнер“, објаснува астрологот.

Тој додава дека еден од знаците дека Рибите ви се допаѓаат е тоа што тие ќе сакаат да поминуваат сè повеќе време со вас, бидејќи во спротивно сакаат да поминуваат време сами.