Кама сутра: Испробајте ги овие 100 пози и веднаш ќе заборавите на сите грижи и проблеми!

8 декември, 2020
dreamstime-m-136698876Во оваа книга, која ја скокотка фантазијата на многумина, има совети како да се подобри сексуалната моќ, потоа оние за оставање траги од ноктите на кожата на вашиот партнер, грицкање, галење за време на секс, за орален секс.

Кама Сутра е стар индиски текст напишан од хинду филозофот Маланага Ватсјајана. Историчарите веруваат дека тој ја напишал книгата некаде помеѓу 400 п.н.е. и 200 г. Првпат беше преведен на англиски јазик во 1884 година.

Се состои од 1250 стихови во 36 поглавја, сите распоредени во седум тематски делови. Само околу 20 проценти од содржината е поврзана со совети за тоа како да се подобри сексуалната моќ, да се поттикне желбата и предлозите за разни сексуални позиции.

24sata
24sata24sata24sata
24sata
24sata
24sata24sata24sata24sata
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi