Кажете ни колку години имате, а ние ќе ви откриеме колку редовно треба да имате сексуални односи

1 јули, 2020
., , nb

„Нормално“ тоа е многу широк поим што би рекле, особено кога станува збор за секс. Што значи дури и реченицата „колку пати е нормално“? Експертите од институтот „Кинси“ спроведоа студија во обид да испитаат со оглед на нашата возраст.

18 – 29 години

Според истражувањата од институтот „Кинси“, луѓето на возраст од 18 до 29 години имаат во просек 112 пати неделно во текот на една година. Ова значи дека е „нормално“ да се има секс 2,15 пати неделно на таа возраст.

30 – 40 години

Според податоците на оваа студија, луѓето имаат просек од 86 пати годишно во текот на овие години, што се покажува дека има 1,65 пати неделно.

40 – 49 години

Се чини дека колку повеќе старееме, толку помалку имаме секс. Ова истражување покажа дека луѓето на оваа возраст имаат секс 69 пати во рок од една година. Ова значи дека оваа возрасна група има секс 1,33 пати неделно.

Дали и вие спаѓате во просекот?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi