Кога ЕРОТИКАТА е помоќна од голотијата: Мажите и жените откриваат што е всушност СЕКСИ!

7 декември, 2020
Woman in white lingerie

Постојат некои работи што ни предизвикуваат пријатни трнења, скоро како да не возбудуваат на некој начин, особено ако се направени од личност што ја сакаме.

Секако, она што некој мисли дека е секси, не мора да вклучува голотија или нешто слично.

Тоа беше темата на објавата на Редит, во која корисникот на оваа мрежа ги замоли луѓето да опишат што е еротско за нив, но не да биде нешто секојдневно и очигледно.

Се разбира, сто луѓе, па дури и сто хирови, тие одговори беа навистина имагинативни и веруваме дека многумина би се согласиле со некои примери.

Ова се некои од коментарите кои беа најпопуларни.

1.Секси е кога некој нежно ќе ви ја погали косата.
2.Кога зборувате со девојка, а таа ја става косата над ушите. Моето срце буквално почнува да чука силно.

via GIPHY

3.Ова го открив неодамна. Јас и сопругата лежевме во кревет и се подготвувавме да спиеме. Бев завиткана и таа лежеше свртена кон мене. Буквално во моментот кога го исклучив светлото покрај креветот, таа ме бакна во средината на грбот и верувајте ми – веќе не спиев!
4.Обожавам мажи во добро скроени одела. Без оглед на нивната висина и градба, но ако нивниот костум изгледа како да е шиен за нив, некако ме обзема некоја топлина.

5. Секси е кога жената носи закопчена машка кошула доволно долго за да не и требаат панталони.
6. Поранешното момче ме однесе на часови по танцување. Колку е секси кога некој ќе ве фати околу половината и ќе ве спушти.
7. Сакам кога момче неочекувано покажува сила. Не како бодибилдер во теретана или нешто слично – мислам повеќе на тоа дека некој случајно крева тежок предмет од патот.
8. Секси е кога жената лежи на страна, и можете да ги видите сите нејзини облини – од колковите над струкот, рамената, вратот.

9. Кога мажот ќе ја ослободи вратоврската… особено кога тоа ќе го направи лесно.
10. Сакам девојки во летни фустани! Ништо не одговара на женското тело како овие лесни модели.
11. Се чувствувам секси кога гледам дека мојот сопруг е добар татко на нашето дете. Има нешто во сето ова – дали станува збор за мајчиниот инстинкт за кој се вели дека направив добар избор. Но, секогаш кога е нежен кон нашата ќерка, буквално има жештина во стомакот и јас само сакам да го прегрнам и бакнам.
12. Многу е секси кога жените носат тесни фармерки. Особено кога се борат да ги повлечат преку задникот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi