Кои хороскопски знаци се родени за секс?

17 јуни, 2020
d8644a0ffca2473b8755a8f9b3d75748e99fcc44_articlemain

Овен – Овој огнен знак е познат по својата директност. Овенот нема да се плаши да ви ги покаже дури и неговите најзлобни фантазии. Единствениот проблем со Овенот е што тие сакаат веднаш да прејдат на работата, па затоа нема да бидете премногу среќни ако уживате во долга предигра. Кога станува збор за преземање на водството, секогаш можете да сметате на него. Сепак, најчесто сè се случува премногу брзо.

Лав – Страста и авантуристичката природа на лавот не може да бидат воздржани. Тој секогаш ќе најде нови начини да ве задоволи вас и вие да го задоволите него, но тој постојано ќе се стреми да остане доминантен. Вие нема да можете да заборавите на сексот со Лавот, но не разочарувајте кога ќе сфатите дека за него вашето задоволство е секогаш на второ место во споредба со неговото.

Скорпија – Страствената Скорпија има најсилно либидо во целиот хороскоп. Нивниот сексуален магнетизам е тешко да се игнорира. Во кревет, тие се покажаа како совршени љубовници кои сакаат да се задоволат и самите себе и партнерот. Сепак, сексот е често единственото нешто што им треба од вас, па после сексот, кога Скорпијата ќе се олади, може да се чувствувате искористени.

Стрелец – Стрелецот е господар на заведувањето и ужива во лов на нови „жртви“. Постојано ја усовршува својата заводлива вештина и се фокусира на предметот на своите желби само кога целосно го разоружува. Тогаш неговата вештина во сексот доаѓа на сцена. Ако сакате интензивна предигра, Стрелецот е идеален избор за вас.