Кој е пасивен, а кој е луд: Какви се хороскопските знаци во сексот

13 јули, 2020
Annotation 2020-07-13 184858

Препораките и советите на Зодијакот не треба да се сфаќаат сериозно, а за сите индикации и несакани ефекти, консултирајте се со стручно лице

ВЕРУВАЛЕ во хороскопот или не, секогаш е забавно да се прочитаат какви карактеристики ви доделиле„sвездите“ на вашиот знак. Погледнете каков е вашиот знак кога станува збор за љубовта и сексот.

Овен

Овој огнен знак е познат по својата директност. Овенот нема да се плаши да ви ги покаже дури и неговите нај злобни фантазии. Единствениот проблем со Овенот е што тие сакаат да стигнат до точка, па затоа нема да бидете премногу среќни ако уживате во долга предигра. Кога станува збор за преземање на водството, секогаш можете да сметате на Овенот. Сепак, најчесто сè се случува премногу брзо, пишува Cosmopolitian.

Бик

За разлика од Овенот, Бикот сака да ужива во сексот. Романтичен вовед како дел од вечера или вино по свеќи е совршен начин за загревање. Откако ќе се загреете, подгответе се за долго предигра, бидејќи тој сака да ве задоволи. Ако сте романтични, Бикот е создаден за вас.

Близнаци

Близнаците ќе ја искористат целата своја интелигенција и генијалност за да ве извадат од облеката. Дури и кога ќе успеат, тие ќе продолжат да ви се ласкаат. Сексот преку телефон е совршен со нив, затоа што, покрај тоа што уживаат во долги разговори, тие имаат и бујна фантазија.

Ракови

Раковите се многу емотивни, па затоа генерално не се согласуваат на секс доколку немаат силни чувства кон другата личност. Сексот за нив мора да биде убав, поетски и топол. Ако нежноста е она што најмногу го цените во сексот, Ракот е најдобриот избор за вас.

Лав

Страстата и авантуристичка природа на лавот не може да биде воздржана. Тој секогаш ќе најде нови начини да ве задоволи вас и вие да го задоволите, но тој постојано ќе се стреми да остане доминантен. Вие нема да можете да заборавите на сексот со Лавот, но не се разочарувајте кога ќе сфатите дека за него вашето задоволство е секогаш на второ место во споредба со неговото.

Девица

Срамежливата и претпазливата Девица е изненадувачки слободеа и разобличена во кревет. Резервацијата и спуштањето кон земјата не важат за нивниот похот. Откако Девица ќе стекне доверба во вас, нема да имате момент на мир (барем кога станува збор за секс).

Вага

Вагата е уметник кога станува збор за секс. Таа сака да биде во совршена хармонија со партнерот, за секој детал во околината да биде на место и атмосферата да биде совршена. Вагата сака убава долна облека, масажи со есенцијални масла и лесна музика, а оние кои се наоѓаат во кревет со нив имаат целосно интоксикациски ефект.

Шкорпија

Огнената и разгалена Шкорпија има најсилно либидо во целиот хороскоп. Нивниот сексуален магнетизам е тешко да се игнорира. Во кревет, тие се покажаа како совршени љубовници кои сакаат да се задоволат и самите себе и партнерот. Сепак, сексот е често единственото нешто што им треба од вас, па после сексот, кога шкорпијата ќе се олади, може да се чувствувате искористени.

Стрелец

Стрелец е господар на заведување и ужива во лов на нови „жртви“. Тој постојано ја усовршува својата заводлива вештина и се фокусира на предметот на своите желби само кога целосно ќе го разоружа. Тоа е кога неговите сексуални вештини ќе стапат во игра. Ако сакате интензивна предигра, Стрелецот е идеален избор за вас.

Јарец

Јарецот може да изгледа воздржано, но во кревет, кога станува збор за него, тој е неочекувано страствен љубовник. На него му треба време за првиот чекор, тој е трпелив до границата на дрскост, но штом ќе се најдете во кревет, Јарецот ќе ја ослободи целата своја енергија и ќе даде се од себе за да ве задоволи. Трпението со Јарецот ќе биде наградено.

Водолија

Ако сакате да експериментирате во сексот, совршено ќе се вклопите со Водолијата. Водолијата сака да излезе со нови начини на кои може да ги задоволи и себеси и неговиот партнер и успева непогрешливо. Со Водолија никогаш нема да ви биде здодевно во кревет.

Риби

Слично како раковите, Рибите повеќе ќе ја ценат емотивната страна на сексот. Страст, љубов, внимание, трпеливост – сето ова е важно за Рибите. Сепак, во кревет ќе мора да направите најголем дел од работата. Рибите сакаат да бидат пасивни за време на сексот, како и да уживаат во вниманието што партнерот ќе и го посвети на неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi