Која е просечната ДЕБЕЛИНА на машкиот полов орган, кој народ има најголем обем, а каков одобруваат жените?

10 јули, 2020
fotka

За многу жени, оваа карактеристика е поважна од должината.

Многу студии покажуваат дека должината на пенисот кај мажите не е толку важна за жените како неговата техника, но и неговата дебелина!

Затоа, големината на машкиот полов орган е карактеристика за која жените најмногу ги интересираат во голем број случаеви.

Студијата на Универзитетот во Индијана, во која учествуваа 1.666 мажи, покажа дека просечниот обем е 12,2 сантиметри.

Истото истражување утврди и дека должината на најмалиот можен пенис е во просек 4 сантиметри, додека должината на најголемиот е 26 сантиметри.

Незадоволителен резултат беше пенисот долг помалку од 12,7 см и помалку од 11,4 см во обем или поголем од 19 см.

Друга студија е спроведена на Универзитетот во Калифорнија, каде 41 жени гледаа и почувствуваа преку 3Д модели на пенисот. Опсегот на големина беше од 10 см во должина и обемот 6 см до 21,5 см во должина и обемот 17 см.

Од испитаниците биле побарано да изберат кој од 33-те модели би сакале да го изберат за секс за една ноќ, а кој модел би го избрале како идеален за постојан партнер.

За секс за една ноќ, жените избраа поголеми пениси, но кога станува збор за должината, немаше никаква разлика меѓу оние што ги избраа за една ноќ и оние за постојана врска.

Истражувањето, кое беше споделено на веб-страницата everyoneweb.com, собра податоци од 123 земји во светот за дебелината на машкиот полов орган.

Французите се луѓето кои според оваа студија водат со ерекција од 13,63 сантиметри, Холанѓаните имаат 13,55, нигеријците 13,40, Данците 13.26, а Австралијците имаат обем од 13,22 сантиметри.

Србите се на прилично високо 17-то место со 12,98, додека Хрватите се на две места пред Србија, иако тоа е разлика од само 0,1 милиметар.

На последно место е Турција, со обем само 8,89 сантиметри. Претпоследните се Португалците со 9,39 сантиметри, а на третото место се Туркменистанците со обем од 9,65 сантиметри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi