Колку често луѓето имаат секс земајки ги во предвид годините?

3 мај, 2020
seks
  • Колку пати годишно водат љубов 20 годишните, а колку 40 годишните? Па, ни приближно често!
  • Аномалија се оние брачни парови кои без обзир на возраста можат да ги надминат и најмладите!
  • Дали си знаела дека во 50тите сме подеднакво „напалени“!

Не дека и самите не го знаевме, но според новата студија на реномираниот институт Kinsey за сексуалност, зависи од нашата возраст колку често водиме љубов: логично е дека 80-годишниците немаат либидо и издржливост на „напалените“ 20-годишници. Мислам, може да се случи … но не е вообичаено.

18-29 години

Така, докажано е дека младите луѓе, на возраст од 18 до 29 години, уживаат во сексот почесто од која било друга возрасна група, 112 пати годишно. Или, околу двапати неделно. Браво за нив!

30-39 години

Бројакта почнува да се намалува, додека стапнуваме во нашите 30-ти. Имено, откриено е дека луѓето меѓу 30 и 39 години успеваат да го сторат тоа само 86 пати годишно. Ова е нешто повеќе од еднаш неделно. Или ајде да го ставиме на овој начин: еднаш неделно и повеќе бонуси за опа-цупа за време на празниците, одморите, Денот на вљубените, роденденот и слично.

40-49 години

Оние кои јасно уживаат во најслатките моменти од испитаните три групи се постари лица, луѓе меѓу 40 и 49 години. Нивниот малку незаводлив просек е 49 пати годишно, во просек, не еднаш неделно, така што генерално би можеле да констатираме дека колку сте постари, толку помалку имате секс. Барем тоа го покажа студијата – досега.

Брачни двојки

Имено, 50-годишници и постари лица не беа ниту вклучени во студијата! Каква дискриминација! Па, има 50-годишни „деца“ кои се толку живи како да имаат 23, иако се чини дека бројот на привлечност со возраста продолжува да опаѓа. Сепак, студијата откри и една особеност: брачните двојки. 34 проценти од брачните двојки од сите возрасти тврдат дека водат љубов два до три пати неделно, што е исто или дури и повеќе од 20-годишниците.

Женски оргазам: колку сме постари, толку е подобар

Другата страна на монетата е што огромното мнозинство од нив го прават тоа само неколку пати месечно, а 13 проценти неколку пати годишно! Ух … Студијата исто така откри причина за помалку и помалку секс како што стареат луѓето – и тој не го намалува либидото. Сè уште сме „напалени“, но животот ни подметнува други проблеми во форма на артритис, емфизем и други заболувања, или обврски на бебиња како внуче! Добрата вест е дека иако постарите луѓе имаат помалку секс, тој е многу, многу подобар отколку што можат да замислат младите мажи. Така, жените 36 години и повеќе имаат најсилен оргазам и ги имаат почесто од оние во нивните 20-ти или рани 30-ти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi