Колку сте привлечни?: Одговорете на следниве прашања и ќе дознаете дали умеете да го заведете

3 ноември, 2020
199711_tumblr-ndaf2nuvbp1t4s5buo1-500_iff1. Одеднаш, вашиот партнер сака да водите љубов, а вие сте на незгодно место. Што правите?

а) Вие се согласувате со него за сè. Без разлика дали сте расположени или не!

б) И вие сте возбудени …

в) Ќе бидеш со него само ако видиш дека те сака. Ако тоа е само водење љубов, вие одбивате.

д) Ја одложувате акцијата некое време … Ако играте малку, водењето љубов станува позабавно.

2. Вашите фантазии во кревет од време на време секс

а) Мислите дека некој друг е на местото на вашиот љубовник. Како Хју Грант, Бред Пит, Џорџ Клуни …

б) Замислувате дека има убав војник покрај вас.

в) Се ​​преправате дека играте со вашиот најмил неколку игри што никогаш не сте ги играле …

г) Без фантазии! Целото внимание го насочувате кон вашиот љубовник.

3. Чувствувате ужасна желба да водите љубов по исклучително пријатна и романтична ноќ. Но, вашиот убовник би сакал да спие. Како би се чувствувале вие?

а) Малку повреден и разочаран

б) Му велиш дека ти е досадно

в) Незадоволни сте. Се обидувате да го заведете

д) Без да изгубите надеж, седете тивко и чекате да покаже интерес

4. Сега бидете искрени и одговорете. Колку љубовници сте имале досега?

а) Да не се потценувам – пет, шест, осум, можеби и повеќе!

б) Премногу за паметење.

в) Два или три. Вие верувате во моногамија.

г) Премногу малку за фалење. Не е толку лесно да се најде соодветен маж.

5. Кој го прави првиот потег во кревет? Вие или љубовникот?

а) Тој.

б) Претежно тој, а понекогаш и испраќам мал сигнал.

в) Тоа зависи од моментот

д) Да. Никогаш не чекам.

6. Кој метод најчесто го користите за да заведувате маж?

а) Галење, лесно откопчување на кошулата …

б) Не морам да работам ништо, моето тело е секогаш заводливо

в)Ќе бидам нежна и ќе ги признаам најискрените чувства

г) Провокативна сум, а потоа го преплавувам со топла прегратка

7. Сабота е вечер и не се чувствувате добро, вашиот стан е во хаос. Се јавува, ќе дојде … Што ќе му кажете?

а) Го убедувате да го одложи доаѓањето за друг ден

б) Ја посочувате ситуацијата и околностите во кои се наоѓате и одлуката му ја препуштате на него

в) Мислата дека тој е со вас наскоро ве возбудува и велите дека го чекате

г) Не ви пречи нередот. Кажете „да“ ако сте расположени, „не“ ако не сте расположени

8. Водевте љубов, тој е исклучително задоволен, но вие не сте. Што правите?

а) Одите во бањата и се туширате се со ладна вода

б) љубезно кажувате дека сè уште не сте достигнале оргазам и сакате тој да биде малку позафатен

в) Станувате „ладни“

д) Го прегрнувате и бакнувате за да спречите да го почувствува својот неуспех


9. Дали сте опседнати со „необично“ водење љубов?

а) Јас сум отворена за сите видови

б) Јас сум секогаш подготвена да ја играм мојата улога

в) Луди костуми и играчки го збогатуваат искуството

г) Не ми се допаѓа, не сум опуштена

10. Идеален маж за вас е:

а) Тој е убав, богат, славен

б) Убав, енергичен, има одлично тело

в) искрен и чувствителен

д) Силен, мажествен, сигурен

11. На забава запознавате многу привлечно момче. Која би била вашата стратегија?

а) Прво насмевнете му се пријателски, а потоа почекајте

б) Го гледате и се обидувате да разберете кои други карактеристики ги има освен изгледот

в) Претставете се и флертувајте малку

г) Кажете му нешто провокативно, а потоа заминете. Ако тој дојде по вас, ќе имате можност да бидете со него

12) Дали ви треба тоа „нешто“ пред да водите љубов?

а) Не навистина. Само помислата на тоа ме расположува

б) Не, само предигра

в) Само нека биде сè во умерена количина

г) Доволно е бакнеж и прегратка

13) Кој обично доаѓа до идеја да проба нова поза?

а) јас

б) Тој, со мое охрабрување

в) Кога работите „се вжештуваат“, тешко е да се знае кој ги започнал

г) Немаме навика да испробуваме нови работи во кревет

14) Кога љубовникот ве нервира или навредува, дали би му одзеле интимна врска?

а) Секако. Тоа е најдобриот начин да го научите

б) Да Затоа што кога тој ќе ве полуди, ја губите целата волја за него.

в) Не. Дури и да знаете дека морате, не можете да му одолеете.

д) Секако дека не. Тоа е казна за мене!

15) Вашиот љубовник има необична и непријатна еротска желба ...

а) Му давате што сака, но ако не ви се допаѓа, повеќе нема да го сторите тоа

б) Само кажувате „не“.

в) Се ​​обидувате да разберете зошто тој тоа го сака

г) Тоа зависи од вашето расположение

16) Каков е вашиот став кон лажната кулминација?

а) Лажете за да го расположите вашиот партнер

б) Фалсификувате само кога тој е упорен да ве доведе до кулминација и не му оди добро

в) Мора да лажирате, секогаш имате проблеми со кулминацијата

д) воопшто не се преправам

17) Што мислите за мастурбацијата?

а) Неопходна потреба. Често е поубаво отколку со партнерот

б) Тоа е начин за ублажување на гневот и досадата

в) Ве одржува жив и врел

г) Јас го правам тоа само кога немам партнер

Пресметајте ги бодовите

1. a-1 b-4 c-3 d-2
2. a-2 b-4 c-3 d-1
3. a-2 b-2 c-4 d-1
4. a-3 b-4 c-2 d-1
5. a-1 b-2 c-3 d-4

6. a-4 b-1 c-2 d-3
7. a-2 b-1 c-4 d-3
8. a-3 b-4 c-1 d-2
9. a-4 b-2 c-3 d-1
10. a-1 b-4 c-3 d-2
11. a-1 b-3 c-4 d-2

12. a-4 b-3 c-2 d-1
13. a-4 b-2 c-3 d-1
14. a-1 b-3 c-2 d-4
15. a-1 b-2 c-1 d-4
16. a-2 b-3 c-1 d-4
17. a-2 b-1 c-4 d-3


Резултати: 50 и повеќе поени: ЕРОТСКА МАШИНА

Еротиката доминира во целиот ваш живот. Ретко сте сами или со еден маж. Мажите веднаш го забележуваат вашиот еротски потенцијал. Вашиот проблем е што не можете да ги гледате мажите со вистинско око, бидејќи страста е секогаш во преден план. Често користите интимни односи за да ги скриете проблемите во вашите односи. Сите кавги завршуваат во кревет. Треба да научите да ги решавате своите конфликти со зборови, не само со секс. Премногу иако не е привлечно!

Помеѓу 40 и 50 поени: ТАКА ТРЕБА

Софистицирано ги контролирате вашите силни страсти. Лесно се предавате на некој што знае што прави, и ако наидете на почетник, не двоумете се да го научите сè што знаете. Сакате да туркате маж до крајност. Провоцирате сè додека не го добиете она што го сакате, и знаете дека ќе го добиете. Знаете што значи да се биде привлечен.

Помеѓу 25 и 39 поени: НЕРЕЛАКСИРАНА ДАМА

Емоциите се секогаш во преден план, а возбудата што ја барате ја наоѓате во љубовна врска. Мислите дека сте толку заштитени од каква било емоционална повреда. Вие не сте за страст за една ноќ. Но, затоа не можете да бидете привлечни и заводливи со партнерот. Опуштете се. Не е срамота да се покаже желба.

24 поени или помалку: СТУДЕНА КРАЛИЦА Зошто ви е толку ладно? Можеби не сте свесни за тоа, но го пропуштате најслаткиот дел од вашиот живот. Дури и ако бидете во чекор со еротските желби на човекот со кој сте, тој знае дека на тоа гледате како на ваша должност, а не како на желба. Ослободете се од стравовите и предрасудите, бидете жена. Време е да ги вкусиме животните радости!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi