Љубовен хороскоп до крајот на 2020: Стрелеците ги очекува судбинска средба, Овните немаат време за љубов а овој знак ќе има најмногу среќа!

25 декември, 2020
401968_dvoje-ljubav_f

Периодот е под влијание на Сатурн, која е планета на дисциплина, реалност и напорна работа, и Јупитер, која е планета на просперитет и среќа. Еве како сето ова ќе влијае на љубовниот живот на секој знак


ОВЕН
Периодот ќе им донесе важни задачи на Овен и премногу обврски на кои ќе треба да се концентрираат, така што нема да остане многу време за љубовта. Сепак, ова воопшто не е лошо за вас, бидејќи очајно ви треба период на осаменост во кој ќе разберете што навистина сакате.
Крајот на годината носи можност да запознаете личност која ќе ве заинтригира и со која ќе влезете во емотивна врска што ветува. Овните кои се зафатени или во брак треба да се грижат кому ќе им кажат детали од нивниот емотивен живот, затоа што тие зборови би можеле да се користат на лош начин.

Гаранција за среќен семеен живот е дека не ги споделувате своите проблеми со други луѓе.

БИК
Неколку луѓе ќе се обидат да го освојат вашето срце, па ќе се најдете со тежок избор. Астролозите ве советуваат да не донесувате важни одлуки кога станува збор за љубовта до средината на септември, бидејќи тие можат да бидат сосема погрешни.
Размислете двапати пред да започнете сериозна врска.

Зафатените Бикови треба да се грижат за нивната врска со некој близок. Ви претстои период полн со предизвици кои ќе ја стават вашата врска на тест.
Некој од околината ќе се обиде да ја наруши вашата среќа, затоа бидете внимателни.


БЛИЗНАЦИ
За време на пролетта, некој близок ви дава еден вид ултиматум. Време е да одлучите дека сакате да го направите следниот чекор и да започнете да создавате семејство, или сакате да продолжите сами. Време е да изберете што ве прави среќни.

Слободните Близнаци ќе запознаат личност која на прв поглед нема да ја сакаат, но со текот на времето ќе станат поинтимни. Тоа познанство може да се претвори во голема љубов.

РАК
Овој период ќе ве натера да работите напорно и да се занимавате со личен развој. Ќе се сретнете со сродна душа во деловно опкружување, кога најмалку очекувате. Обрни внимание, можеби вашата судбина е веќе таму некаде, во ваша близина.

Зафатените ракови ќе поминат низ тежок период. Постои можност вашата сакана да ве изневери и разочара.

ЛАВ
Вистинскиот „крал“ на љубовните врски до крајот на годината! Периодот ќе го одбележат интересни, сензуални познанства кои на претставниците на овој знак ќе им дадат дополнителна енергија. Наскоро ќе запознаете личност која ќе ве маѓепса и со која ќе сакате да создадете семејство.

Зафатените Лавови очекуваат проширување на семејството.


ДЕВИЦА
Девицата ќе и одолее на љубовта и ќе се обиде на секој начин да избега од неа, но бидете свесни за фактот дека многу ќе се смени. Тоа ќе биде период на борба со самиот себе, но на крајот, љубовта ќе победи. Посебна личност ќе го шета вашиот живот.

Под влијание на Сатурн, зафатените Девици ќе се соочат со конфликти со нивниот партнер. Важно е да останете смирени во такви ситуации за да не ја прекинете врската.

ВАГА
Вагите ќе направат големи промени на подобро во љубовниот план, вашите рози ќе цветаат и ќе имате повеќе енергија и волја, што ќе има позитивно влијание врз другите аспекти на животот. Зафатената Вага е проследена со период во кој сè ќе биде мирно и без некои поголеми промени.

Обидете се да ја зачините вашата врска со партнерот, романтично патување или некој убав гест, бидејќи во спротивно ве чека период на кавги.

СКОРПИJA
Периодот ќе го одбележат убави емотивни моменти, но и бродоломи. Иако ќе траат кратко, тие ќе остават голем белег на Скорпиите. Вие навистина ќе научите да сакате и конечно ќе ги одредите критериумите што ги барате кај партнерот. Овој период ви ја носи вистинската љубов што толку долго ја чекавте.

Зафатените Скорпии ќе се најдат на раскрсница во нивните односи. Време е да донесеме важни одлуки. Оваа година е пресвртна точка.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците ќе имаат неверојатно среќа. Во средината на годината, постои шанса да ја поврзете вашата судбина со личност која ќе ве поддржува од секој поглед. Не треба да пропуштите таква шанса што ви ја донесе судбината.

Зафатените Стрелци треба да бидат поискрени кон најблиските, но и кон самите себе.

По мали несогласувања, ќе следи период во кој ќе владее хармонија.


ЈАРЕЦ
Јарците очекуваат бурни ситуации на љубовното поле. Нема начин како да бидете во можност да се сместите покрај една личност. На крајот на годината ќе бидете принудени да донесувате големи одлуки.

Постои можност да се основа семејство. За зафатените луѓе, периодот ќе биде исклучително тежок. Постои можност вашата сакана да ве изневери.

ВОДОЛИЈА
Осамените Водолии чекаат интересен познаник во местото каде најмалку се надеваат дека ќе се сретнат со љубовта на нивниот живот. Ѕвездите велат дека ова е најдобро време да започнете нови љубови или да создадете семејство.

Зафатените Водолии ќе имаат период на хармонични односи.

РИБА
На Рибите им се враќа во живот личност од минатото која многу им значела. Неочекувана средба може да заврши со обновување на романтиката.

Зафатените Риби треба да обрнат поголемо внимание на најблиските.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi