Љубовните советници откриваат: Како да пронајдете момче после ТРИЕСЕТТАТА

29 јули, 2020
Annotation 2020-07-28 180859

Првиот чекор е да се направи список со желби

Имате 34, 35 години и можеби се прашувате зошто сте сами и зошто не можете да најдете момче.

Пред да започнете да се обвинувате себеси, или некој друг, нема да боли да погледнете што сугерираат љубовните советници.

Кој знае, можеби нивниот совет ќе ви помогне.

Авторот Софи Мани-Кутс разговараше со тројца љубовни советници и тие се согласуваат за една работа: првиот чекор е да се направи список на пожелни особини што треба да ги има идното момче.

„Пишувањето список со желби е добро, но да се биде љубовен тренер значи да ги охрабрувате луѓето да работат сами на себе. Ние ги наведуваме да препознаат какви се нивните добри квалитети, кои негативни работи можат да влијаат врз луѓето да не ги гледаат како партнери, како и да размислуваат за тоа што треба да ги променат во животот. На пример, ако некој седи цел ден, гледајќи серии на Netflix и не излегува, тие сигурно нема да пронајдат никого. Накратко, ние им помагаме на луѓето да станат најдобрата верзија од самите себе “, вели љубовниот советник Џејмс Прис.

Тој заклучи дека сакам да ја преземам контролата и да користам хумор за да го одвлекувам разговорот од нешто сериозно или премногу лично, како и да зрачам „машка енергија“. Тој ми рече: ‘Претпоставувам дека има девојче во вас, кое очајно сака да биде ослободено и сакано, а вие скоро го заробивте во вас. Се плашите да не биде повредена. Таму се малку се повлеков во разговорот. Но, по две врски во кои ме оставија моите партнери, вистината е дека нервозен сум од можноста некој повторно да ме повреди, или да повредувам некого, поради што бев на само две средби за скоро две години “, вели Софи.

Џејмс исто така и рекол да ја среди својата профилна слика на социјалните мрежи.

„Објавувањето селфи во огледало изгледа дека немате пријатели да ве сликаат. Ако некој го објави тоа, би помислил дека е губитник. Освен тоа, изгледате малку нервозно и несмасно и изгледа дека имате венчален прстен и брзо сликате додека сопругот не е во просторијата “, и  објаснил Прис.

Дајте им шанса на луѓето

Тој ги критикуваше и повеќето други слики на профилот – заради ставот, темната и грда позадина, чудните очила за сонце … Тој е убеден дека ако ги смени деталите на профилот во согласност со, како што рече, наскоро ќе излезе со потенцијални партнери, па веднаш ќе и даде совети за разговор.

„Вашето време е драгоцено, така што првиот состанок може да биде само пијалок, максимум час и половина. Вечера нема, има премногу притисок ако трае дружењето, само оставете го човекот да посака нешто повеќе. „Не зборувајте за политика, можете да зборувате за коронавирус, но фокусирајте се на позитивните аспекти“, советува Џејмс.

„Здравиот список на желби содржи работи како љубезност, интелигенција и независност. Нездрав список има предмети како што се: висок 190 см, темна коса, сини очи… Треба да имате слика за какви квалитети барате кај некого, а не за да се справувате со детали поврзани со изгледот ”, вели љубовниот тренер Џо Барнет.

Малку свила како стимул за женска енергија

Љубовната советничка Персија Лосон на Софи и ја претстави својата програма, која се состои од 16 чекори кои вклучуваат различни промени.

Исклучувајќи го телефонот, вклучете ја музиката што ви помага да се опуштите и да запалите свеќи и уживајте во читањето книга со чаша вино. Можеби треба да носите нешто свилено, за да можете да ја оживеете женската енергија и повторно да се поврзете со себе. Тоа прави огромна разлика “, објасни Персија.

Заклучок

„Значи, според љубовните тренери со кои разговарав, морам да бидам поотворена, да вложам повеќе напори за дружење, да престанам да се грижам за тоа што мажите носат на нозе и да облечам малку свила. Јас дури и не сум сигурна дека ја имам “, шегувајќи се заклучува Софи.

Таа признава дека откако разговарала со љубовните советници, сèпак се чувствува малку посигурна и верува дека неколку лоши состаноци не се крај на светот. И ги сменила сите фотографии што Џејмс ги критикуваше на нејзиниот профил, по што доби повеќе лајкови и директни пораки од двајца мажи на кои им се допаѓа…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi