Луѓе кои имаат 3 пати неделно секс изгледаат 7 години помлади, и уште по секски

3 јули, 2020
121121211

Парови кои во спалната соба немаат телевизор, имаат секс во просек 50% повеќе од паровите кои имаат телевизор.

Едно истражување покажало дека жените чувствуваат поголемо задоволство за време на сексот со мажи кои многу заработуваат.

69% од фраерите обожаваат кога оралниот секс го пополните со јазик, тој дел им е нај секси!

Жените кои редовно вежбаат имаат подобра циркулација и генитална територија, а со самото тоа тие се позадоволни со сексуланиот живот

екпертите тврдат дека редовниот секс помага во борба против мигрена.

Жените кои не се во врска повеќе привлекуваат зафатени, отколку слободни фраери.

58% од мажите и жените кои редовно гледаат голотија со својот партнер се послободни кога станува збор за сексуалноста и се по склони во задоволувањето на партнерот.

82% од фраерите сакаат кога жената голта.

Паровите кои редовно се гушкаат имаат 8 пати помала шанса да западнат во депресија од парови кои се бакнуваат само за време на секс.

53% од жените барем еднаш користеле вибратор.

Носење на потетици од 10 центиметри ја зголемува силата на мускулите, а тоа помага во доживување на оргазам.

Жените кои редовно мастурбираат се по склони на постигање на оргазам за време на секс.

Некои жени може да доживеат ргазам само со стимулација на градите. Истражете дали сте и вие една од нив.

Утринското кафе има афродизијачки својства. Доколку судиме по резултатите на истражувањата, тие тврдат дека зависниците од кофеин се по возбудени.

Едно глобално истражување како нашите соседи, Австралијанците највеќе од сите практикуваат орален секс.

Германците се покажаа како најлоши љубовници, кога се сексуалните вештини во прашање.

Луѓето кои во просек имаат 3 пати неделно изгледаат и до 7 подини помлади.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi