Мажите и жените согласни: Ова е најлошото нешто што можете да го направите на првиот состанок

9 октомври, 2020
Par-telefon


Сигурно некогаш сте помислиле дека првиот состанок поминал феноменално добро, но таа личност никогаш повеќе не се јави. И тогаш поминавте денови и часови размислувајќи каде погрешивте.


Се покажа, што никогаш не треба да се направи на првиот состанок. Експертите и самците велат дека постои едно однесување што е апсолутно неприфатливо на првиот состанок. Според истражувањето во кое учествувале 3.000 луѓе, премногу гледање на телефон за време на првиот состанок е најголемиот можен грев и скоро е сигурно дека нема да има втор состанок.


Анкета од 2017 година, спроведена од апликација за љубовни состаноци, прашала 2.000 испитаници какво е најлошо однесување за нив за време на прошетка. Се покажа дека најчестиот прекршок е кога некој премногу го гледа телефонот. Таквото однесување може да има значителен негативен ефект врз секоја врска, бидејќи сигнализира дека она што се случува на вашиот телефон има предност пред присутната личност. Покрај тоа, во 2019 година, компанијата за истражување на пазарот и анализа на податоци праша повеќе од 1.000 возрасни Американци што е најлошото што може да се случи на првиот состанок, а мажите и жените се согласија дека постојано гледаат во телефонот. Во тоа истражување, 69 проценти од мажите и 70 проценти од жените рекле дека ги одбиваат кога некој ќе погледне во телефон наместо да разговара со лицето.

Експертот за врски Џејмс Бронштајн вели дека прекумерната употреба на телефон на прв состанок може да биде „знак на несигурност ако некој треба да покаже дека лицето со кое се дружи е важно со одговарање на пораки или повици за време на состанок“.


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum