Мажите откриваат 10 работи кај вагината кои воопшто не им се важни

6 октомври, 2020
1

Сигурно сте се запрашале (барем еднаш) што сака вашиот партнер на најинтимниот дел од вашето тело или (можеби) што не сака

Всушност, повеќето мажи ќе речат дека ги сакаат апсолутно сите вагини, добро некои повеќе некои помалку (рака на срце – и жените праваат разлика кога станува збор за интимниот дел на мажите)

Сепак, постојано се лансираат нови трендови и митови за вагините, кои само нè прават понесигурни.

Но, за среќа, мажите се прилично реални – барем кога станува збор за изгледнот на интимниот дел кај жената. По бројните анкети и истражувања, експертите сумираат дека мажите темелно уживаат во нашиот центар за страсти и овој дел го сакаат каков што е. Среќни сме што ги разбиеме 10-те митови за вагина!

1. Начинот на кој одлучувате да ги средувате срамните влакна. Срамните влакна, за вашата вагина (или пенисот) се исто како тревник за куќата: повеќето луѓе нема да бидат премногу вознемирени сè додека изгледа како некој да живее таму. Не мора да биде совршено украсено.

2. Како изгледаат твоите срамни усни. Некои вагини имаат големи усни, некои имаат мали усни, испакнати усни или усни што едвај можете да ги видите. Исто како и сите Божји суштества, сите се убави. Тоа е вагината.

3. Колку е голема (или мала). Сигурни сме дека има екстремно длабоки или многу плитки вагини. Веројатно не сте светски рекордер. Не плашете се. Ако тоа влијае во вашето уживање или уживањето во сексот, можеби ќе сакате да видите со лекар, но ве уверуваме дека момците не се грижат.

4. Која е нејзината боја. Тоа е вагина. Ја има бојата што треба да ја има.

5. Како мириса. Да бидеме релани: вашата вагина дефинитивно мириса. Но, тоа не значи дека мириса лошо. Секоја вагина мириса на различни, и искрено, тој мирис обично се појавува затоа што тоа значи (1) дека е тој близу до твојата вагина и (2) дека си возбудена. Некои имаат посилни мириси од другите, но ако обрнувате внимание на хигиената, сè ќе биде ОК.

6. Ако вагината стане лудо влажна или прска за време на сексот. Тоа е навистина прилично кул – особено ако тој сфати дека се случува заради него. Никогаш не се извинувај за тоа. Подобро кажете: „Уфф, колку ме навлажни…“ и потоа смирено гледајте како неговото его се издигнува на нови височини …

7. Ако чувате шише лубрикант во вашето плакарче. Искрено, веројатно нема да забележи дури и ако си малку сува, но ако ти е непријатно, дофати го лубрикантот. Немој да мислиш дека тоа е нешто лошо. На крајот на краиштата, тој е возбуден и мозокот сега му е во друга глава. Без грижи, луѓето сфаќаат дека лубрикантот не е само за старите дами, туку за секоја дама.

8. Колку ти треба да свршиш. Освен ако не  се работи за повеќедневен маратон, па треба да побара една недела одмор за да доживееш оргазам, без проблем може да издржи 20 минути – па дури и ќе се потруди да го достигнеш врвот. Не размислувајте колку време трае. Само опушти се.

9. Фактот дека имаш клиторис поголем од просекот. Освен ако не е поголем од неговиот пенис (забелешка: тоа е прилично невозможно), нема проблем со тоа.

10. Ако ни треба дополнително помагало (вибратор) за Оргазам. Дали е ова идеално за него? Не, тој сигурно сака да биде сексуално божество што може да направи секоја жена сврши гледајќи во него. Дали ќе сака да го препушти својот оргазам ако ние го повикаме “пријателот“ за помош? Нема!