Мажите откриваат: Еве што нè научија ПОРНО филмовите

18 јуни, 2020
вдфг

Денес, ние сме опкружени со порнографија, ја гледаме, ја избегнуваме и ја бараме. Сепак, дали некогаш сте размислувале за тоа што таа навистина ни прави? Дали е тоа добро или штетно за нашиот сексуален живот?

Во истражувањето на страницата за дружење, голем број мажи одговорија на прашањето како порно филмовите влијаат врз нивниот љубовен живот. Овие храбри момци решија да откријат точно како порнографијата влијаела врз нивниот поглед на сексот, но и дали ги добиле посакуваните одговори на интимни прашања.

 1. Научив повеќе за сексот од порно отколку на кој било друг начин
  „Бев во петто одделение кога за прв пат се соочив со порнографија. Тоа не беше монументален момент – сè уште не разбрав како да имам секс. Сè што знаев беше дека сексот изгледаше како двајца голи луѓе се тркалаат и се бакнуваат. Сè што научив за сексот, беше од порно филмови. Не разговарав со моите пријатели и семејството за тоа и не научив ништо на училиште “.
 1. На крајот, имав повеќе прашања отколку одговори
  „Имав 12 години и ништо не ми беше јасно.
 2. Мислам дека порно филмовите ги омаловажуваат жените, затоа не ги сакам
  „Имав 21 година и повеќето од овие работи беа непријатни за мене и тие се и денес. Јас сум хетеросексуалец, но мислам дека овие филмови ги понижуваат жените. Не можам да ги издржам. Иако сакам филмови во кои жената се третира на вистински начин, или барем ужива во сексот “.
 3. За мене сексот е лично и интимно искуство, порнографијата не е
  „Имав можеби седум години кога наидов на порнографски списанија на моите родители. Поради некоја причина, не мислам дека тоа влијаеше врз моето гледиште за сексот. Сексот е интимно искуство за мене, порнографијата не е, така што тие две работи секогаш беа одвоени за мене “.
 1. Сакав да видам дали геј сексот може да ме вклучи
  „Имав 15 години. Сфатив многу рано дека сум геј, па сакав да видам дали геј секс може да ме вклучи “.
 2. Мислев дека треба да изгледам како овие момци и имам таков секс
  „Имав 11 години и немав идеја каков секс сакам се додека не видов порнографски филм. Влијанието беше огромно. Долго време мислев дека сè што видов во порно е нормално. Мислев дека треба да изгледам како овие момци. Кога дојде време за вистинската работа, сфатив дека залудно се грижев. Вистинскиот секс не беше ништо слично на она што го видов во филмовите “.
 3. Порнографијата ме направи љубопитен и со нејзина помош се стекнав со разбирање за женското тело
  „Имав 8 години кога го најдов порно списанието на татко ми. Порнографијата ме научи да бидам сензуален, отворен и возбудлив сексуален партнер. Мислам дека е нормален човечки инстинкт – да се биде сексуален. Еротиката и порнографијата можат да се користат на здрав начин или негативно, како и сè друго “.
 4. Мислев дека девојките никогаш нема да имаат секс со мене затоа што бев дебел, а актерот во филмот не беше
 1. Порнографијата влијаеше врз мене да започнам да експериментирам со други девојки на моја возраст
  „Имав 11 години и бев воодушевен. Гледањето порнографија ме натера да започнам да експериментирам со други девојки на моја возраст и тоа ми помогна да разберам до одреден степен што е сексот “.
 2. Мислам дека ме чинеше неколку врски
  „Прво експериментирав со порнографија кога имав 10 години. Буквално сакав да направам се што прават актерите. Мислам дека ме чинеше неколку врски “.
 3. Добив една сосема погрешна слика за тоа што е сексот
  „Првото искуство со порнографија го имав кога имав 13 години. Само што доживеав секс, сфатив дека порнографијата не е добар водич “.
 4. Погрешно помислив дека сексот служи само за задоволување на задоволството
  „Имав 12 години и мислев дека сексот служи само за да ги задоволи потребите и да не носи со себе никаква вредност или емоција“.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi