МАЖИТЕ ВО ШОК: Сега има ТРЕТМАН со кој можат да го ПРОДОЛЖАТ ПЕНИСОТ!

11 ноември, 2020
кур

Кога ситуациите се критични, добро е да се знае дека всушност има нешто што може да помогне, барем за сантиметар.

Факт е дека добриот секс не зависи од должината. Техниката навистина може да игра значајна улога, како и добариот избор на пози.

Во последниве години многу се зборува за еректилни додатоци, но тие од неодамна се усовршени, така што се удобни за носење и дека навистина го прават она за што се наменети, а тоа е подобрување на задоволството и подобрување на функционалноста.

Познати се под имињата: чаура, продолжувач на пенисот, надворешна протеза или обвивка на пенисот, овој производ всушност се прикачува на пенисот, како кондом, и првично се користел за медицински цели.

Тие се првенствено дизајнирани да овозможат подобра пенетрација кај мажи со еректилна дисфункција или да ја задржат крвта во пенисот за да има ерекција или да ги намалат чувствата кај мажите со предвремена ејакулација.

Сепак, во последно време, продолжувањето на пенисот стана популарно како сексуална играчка. Тие го зголемуваат обемот и должината и може да имаат испакнатини или ребрасти набори на надворешниот или внатрешниот ѕид за да обезбедат стимулација на кој било од партнерите. Значи, ако вашиот пенис е значително под просекот (имајте на ум дека просечниот пенис во ерекција е околу 14 сантиметри), продолжувачот на пенисот може да биде корисна алатка за додавање на неколку дополнителни сантиметри.

Повеќето додатоци се изработени од силикон или пластика и се безбедни за употреба и се одлична алтернатива за оние кои не сакаат да одат „под нож“ за да ги продолжат своите гениталии.

Секако е добро да се консултирате со лекар за да го пронајдете најдобриот начин и решение, но дотогаш не е лошо да го пробате и овој апарат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi