Мислев дека немам проблем во врската,а пријателите ме убедија дека имам: Ние сме заедно година и пол, и ова ни се случува ЦЕЛО ВРЕМЕ!

3 октомври, 2020
љубовен пар

Загрижената Британка се обрати до колумнистката Деидр, која ги решава љубовните и сексуалните проблеми на читателите, заради еден детал од нејзината врска.

Имено, таа откри дека никогаш не се расправала со своето момче, а биле во врска година и пол. Пријателите тврдат дека тоа е проблем, иако не гледаат ништо спорно во него.

“Ние сме секогаш заедно, одлично се согласуваме и никогаш не се расправаме. Мислев дека тоа покажа колку е силна нашата врска, но неколку луѓе ми рекоа дека немаме вистинска врска, бидејќи немавме голема кавга, што значи дека не сме толку жешки едни за други „Дали се во право?”, Праша девојчето.

“Секоја врска е различна. Луѓето за кои сте загрижени немаат идеја за што зборуваат. Сè додека зборувате искрено за какви било разлики наместо да ги туркате и без да се расправате, тогаш тоа е добра работа”, одговори Дејдре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum