Младоженецот ги повика гостите на свадбата и на сите им откри дека сопругата му е неверна! Потоа тој се сврте и си замина!

8 октомври, 2020
тајни 3

Свадбата треба да биде ден исполнет со радост и љубов, а особено може да биде украсен со говори на кумови, пријатели и, се разбира, на младенците. Сепак, еден младоженец го искористи тој момент да им соопшти на сите дека неговата сопруга не му е верна – но не и неговите пријатели.

Еден од гостите што беа сведоци на срамниот говор, Шон, раскажа во шоуто Греам Нортон како изгледало сето тоа. Церемонијата помина без никакви проблеми, а кога започна прославата, сите започнаа да одржуваат кратки говори.

На ред беше младоженецот да каже: „Ќе одиграме една игра“. Им рече на сите гости да станат, да ги свртат плочите пред него и да ја пронајдат црвената налепница. Оној што не ја најде, мораше да седне настрана, па само мажите останаа да стојат – осум од нив.

Младоженецот тогаш им порача на сите да обрнат внимание на мажите кои останаа да стојат и гласно рекоа: „Сите спиеја со мојата сопруга откако јас и таа се свршивме – сега заминувам и ќе барам поништување на овој брак“.

Тој ги зеде своите работи и ја напушти собата без да каже друг збор, оставајќи ги гостите во целосен шок.

Не е познато како реагирала невестата и што се случило потоа, пренесува The Sun.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum