„Мојата девојка сака секс со мене само ако нејзините пријателки ни се придружат“

8 август, 2020
ffb72f5b799ee779e5e5

Тој повеќе не сака секс со пријателкiте на неговата девојка, па затоа го прашува за совет психотерапевтot Деидре.

  • Мојата девојка сака секс мене само ако може да ни се придружат и нејзините пријателки. Понекогаш се чувствувам како да се остварија сите мои роденденски желби, а понекогаш се чувствувам како да сум ѝ досаден. Јас имам 23 години, таа има 22 години и заедно сме повеќе од една година. Нашиот сексуален живот беше одличен од самиот почеток. Мојата девојка е убава и сите мои пријатели ми завидуваат. Нејзините трои пријателки се исто така прекрасни. Таа не ги виде првите неколку недели по карантинот, но потоа се собраа и поминаа луда ноќ во нашиот стан. Бев надвор со пријателите, и кога се вратив дома, тие ме пречекаа во секси облека. Тие седнаа до мене и почнаа да ме допираат, а кога ја прашав девојката што се случува, таа само ми рече да се опуштам. Каква секс ноќ беше тоа. Тоа беше неверојатно искуство – изјавил тој за „The Sun“.

Следните неколку дена тие воопшто не ја спомнуваа таа вечер, но секој пат кога тој имал желба за секс, ќе се измислела разни изговори за тоа зашто не сака. Тие воопшто немале секс, сè додека таа не предложила повторно да ги повика своите пријатели. Оттогаш, имаат редовно секс заедно, но тоа не му одговара. Секојпат кога сака да зборува за тоа, таа само вели дека треба да биде среќен. Тој дури и не се сеќава како е да се биде сам со неа, затоа бара совет од експерт.

  • Никој нема да има среќа ако некој од вас се зарази со корона вирусот. Затоа, тоа е една добра причина да и кажете на вашата девојка дека сето тоа мора да престане. Втората е дека ваквиот секс започнува да ја уништува целата врска со вашата девојка. Велите дека таа е заинтересирана за вас, па време е да се инсистира на сериозен разговор. Прашајте ја зошто е толку заинтересирана да ги вклучи своите пријателки во вашиот љубовен живот. Дали се срами за имате секс само вие двајцата? Кажете ѝ дека сексот со пријателките ќе мора да престане – постојат ризици по сексуално здравје и непланирана бременост. Прашајте какви промени во техниката ќе помогнат за вашиот љубовен живот да биде повозбудлив. Но, ако таа не се согласи да го освежи сексуалниот живот меѓу вас двајцата, најдобро е да прифатите дека врската е готова – одговори Деидре.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris