Можеби ќе се изненадите што навистина бараат мажите од проститутки и љубовниците!

15 октомври, 2020
жени

МНОГУ жени се прашуваат што бараат мажите кога ангажираат проститутка или наоѓаат љубовница.

Сексот, се разбира, игра важна улога во тоа, но не станува збор само за секс. Покрај тоа, честопати воопшто не станува збор за секс.

Експертот за секс и врски Трејси Кокс разговараше со многу сексуални работнички, љубовнички, но и мажи и откри кои потреби сакаат да ги задоволат на овој начин.

Еве што бараат мажите.

 1. Возбуда и нешто ново
  “Мојата сопруга и јас имаме секс еднаш месечно, и таа никогаш не сака да пробува нови работи. Да беше поинаку, никогаш не би барала секс од некој друг”, рече еден човек.

“Никогаш не сум имал афера. Не барам љубов, само барам секс. Различно е со проститутка, тоа е деловна трансакција што не му штети на мојот брак. На тој начин можам да имам секс со друга жена без да ја изневерам сопругата. Тоа е безопасна забава”, тврди друг. .

 1. Обожување
  Љубовничките често ги идеализираат мажите, додека тоа ретко ќе го доживеат од сопствената сопруга, а мажите сакаат кога ги обожаваат.

“Јас можам да бидам тоа што сум пред неа. Ме прави да се чувствувам важно. Таа ми се восхитува. Кога ќе ја погледнам сопругата, гледам само разочарување во нејзините очи. Не чувствувам дека и исполнив дури половина од нејзините очекувања”, одговори еден маж на прашањето зошто тој има aубовница.

 1. Реализација на изопачена фантазија без нивно осудување
  “Имам љубовница веќе седум години и со неа се впуштам во перверзии што би ги преплашиле повеќето луѓе. Може да барам од неа работи што никогаш не би можела да ги побарам од сопругата. Чувствувам голем наплив на адреналин кога ги ставам границите”, вели еден маж.

Нешто слично тврдат повеќето проститутки и дами придружнички кои се специјализирани за БДСМ.

„Со своите девојки и жени тие не се чувствуваат како да можат да бидат тоа што се во сексот“, рече едно домино.

 1. Подигање на самодовербата
  Некои мажи немаат самодоверба кога станува збор за спротивниот пол, па дамите придружнички и девојките од камера се идеален начин да научат да се однесуваат кон жените.

“Имам чувство дека учат од нас. Тие ме прашуваат дали на сите девојки им се допаѓа нешто или звучат чудно кога зборуваат нечисто”, рече една девојка од камери.

“Знам мажи кои не се снаоѓаат добро во социјални ситуации или на состаноци. Тие немаат приближно толкава самодоверба како што изгледаат. Тие само сакаат внимание од жени за кои сметаат дека се привлечни. Со нас тие знаат дека нема да ги одбиеме и не треба да се обидуваат да бидат паметни или да водат. најинтересните разговори “, рече една проститутка.

 1. Близина и врска
  “Кога работев како придружничка, многу мажи сакаа да зборуваат или само да се прегрнат. Еден човек редовно ми плаќаше само за да го прегрнам”, изјави една поранешна придружничка.

Таа додаде дека многу мажи ќе сакаат блискост повеќе од секс.

“Запознав некои мажи чии жени беа болни и не можеа да имаат сексуални односи, но недостатокот на секс не ги донесе кај мене. Тие чувствуваа голема тага и можеа да ми зборуваат за тоа во мир. Често се случува со постари мажи, тие не е лесно да се дружат со жени, а многумина немаат ниту машки пријатели “, рече таа.

 1. Општество
  Осаменоста е исто така честа причина.

“Во раните 2000-ти, работев на секси телефон. Еднаш, шест часа, зборував за ништо посебно со еден лик. Неговата мајка штотуку почина и тој само сакаше да слушне нечиј глас. Бев изненаден од тоа колку често мажите се јавуваа затоа што беа осамени и тие немаат со кого да разговараат “, рече една жена.

 1. Добра зделка
  Спонзори се млади жени кои се среќаваат со постари, ситуирани мажи. За нив, тоа е начин да добијат пари и подароци, и за мажи кои не се многу привлечни, но имаат пари, начин да бидат со млада девојка. Но, некои мажи тврдат дека не станува збор само за тоа.

“На многу од овие девојки им требаат пари за да го остварат сонот. Им помагате во тоа. Поради вас можам да живеам подобро, да имам работи што никогаш не би ги имале без ваша помош. За возврат, имам девојка која се однесува убаво кон мене, не ме зема сигурно и поради неа се чувствувам како да сум постојано на почетокот на врската, кој маж не го сака тоа? “ – рече еден 50-годишник.

 1. Се чувствувате пожелно
  “Да, некои мажи сакаат секс што не го добиваат дома, но повеќе од нив сакаат внимание што не го добиваат дома. Тие сакаат внимание, сакаат да се чувствуваат секси, а најмногу сакаат да се чувствуваат пожелно. Мажите што сум ги видел редовно барале бакнежи и галење како дел од услугата. Тие сакаат блискост, контакт со очите, сакаат да бидат пожелни “, рече една проститутка.