На истокот, се верува дека никогаш за ова не треба да му простите на вашиот сопруг: Тоа е патот до пеколот!

20 октомври, 2020
предавство

Од детството слушаме од родителите дека нема ништо полошо на светот од предавството, а потоа дека е најблагородно да научиме да простуваме
Еден од моите пријатели се сети на една приказна на оваа тема. Имено: сопругата го купила телефонот со парите на нејзиниот сопруг, и не се консултирала за трошоците. Резултатот беше кавга и целосен прекин на комуникацијата меѓу сопружниците. Каде е збогувањето?

Друг пријател ми раскажа приказна од нејзиното семејство: Таткото го купи станот и го препиша на име на неговата мајка, така што во случај на развод, ништо да не и припаѓа на неговата сопруга.

Прашањето е, тогаш зошто тој живее со неа, ако не и верува? Зошто е нормално познатите личности да имаат предбрачни договори?

Изгледа дека љубовта е добра само ако има чиста сметка или „чиста сметка, долга љубов“?!

Се покажа полесно да се прости отколку да се верува на некого.

Човекот постојано се менува и секој треба да живее со широко отворени очи, внимателно да гледа и да го слуша својот партнер. Не поради недоверба, туку затоа што е правилно да се чувствува душата, мислите и срцето на оној со кого живееш.
Непријатни инциденти се случуваат во оние семејства во кои луѓето се дистанцираа едни од други.

Лесно е да се каже: „Прости му!“ Но, што ако имате грутка во грлото и солзи во очите?

Лесно е да се каже: “Никогаш не му простувај!” Но, што ако децата немаат каде на друго место да живеат?

Простувањето се чини дека е привилегија на силни, издржливи, храбри луѓе. Простете им и веднаш нивната душа е светла и чиста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum