НАЈДОБРАТА секс ПОЗА за која никој нема слушнато: Нејзиното име е 68

14 јуни, 2020
blabla

Штом еднаш ќе ја пробате ќе заборавите на 69

Менувањето пози во креветот зависи од желбата и навиката. Некои луѓе се склони кон менување на истите, додека други ја сакаат класиката и се држат за истата. Но, сите неспорно знаеме дека постојат премногу пози (не е исклучено и дека во текот на експериментирањето, сте измислиле некоја нова).

Сите знаеме за позата 69 – по малку акробатска, чиј главен адут е двајцата партнери истовремено орално да се задоволуваат. Да, позата 69 е феноменална, но можно е оваа, која е доста слична но сепак различна, да ви се допадне дури и повеќе.

Дали сте слушнале за позата 68?

Оваа поза се изведува така што едниот партнер лежи на грб со раширени нозе и подигнати колена, а другиот лежи врз него со грбот наслонет на неговиот стомак, така што гениталиите се рамни со устата на партнерот под него. Оној партнер кој е долу има слободни раце и може да се помага и да го истражува телото на партнерот кој е горе.

Во право сте, најголемата разлика помеѓу позите 69 и 68 е тоа што нема взаемно задоволување, туку во оралниот секс ужива само едниот партнер.

Секако можете и да се замените во одреден момент. Позата функционира без оглед на тоа кој е доле, а кој горе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi