Најдобрата секс поза за оние чиј пенис е малку помал од просечниот!

28 декември, 2020
dreamstime-m-133055590


Големината на пенисот е поважна за мажите отколку за жените. За да постигнете женски оргазам, техниката е многу поважна од самата големина, па затоа е добро да ги знаете овие пози


Истражувањата покажаа дека кога станува збор за големината на пенисот, жените генерално ја рангираат големината прилично ниско на нивната листа на позитивни карактеристики на пенисот.

Женскиот оргазам ретко се постигнува само со пенетрација. Повеќето жени постигнуваат оргазам преку надворешна стимулација на клиторисот, што значи дека пенисот често не влијае на женскиот оргазам. Ако имате неверојатни сексуални способности со вашите раце или орален секс, не е важно што имате таму долу.
Сепак, ова се пози кои се најдобри за оние со пенис помал од просекот:

1.Каубојка
Каубојка е една од најпопуларните пози и има неколку добри причини за тоа. Ако вашиот партнер не е најдобро надарен, ова е поза за вас.
Во оваа позиција, мажот лежи на грб, а жената се качува над него. Оваа поза и овозможува на жената да ја преземе контролата и да го најде аголот за најдлабока можна пенетрација.Ставањето перница под колковите на мажот уште повеќе ги потпира колковите и може да доведе до подлабока пенетрација – додава Ел Чејс, овластена сексуална едукаторка.

2.Кучешка поза
Оваа поза е одличен избор за помалку надарените. Ената е на сите четири и е на подот или креветот, а мажот клекнува зад неа и продира во неа. Предноста на оваа поза е тоа што го скратува вагиналниот канал, што значи дека пенетрацијата е подлабока и поинтензивна. За уште подлабока пенетрација, може да ја смените оваа поза малку. Жената треба да лежи рамно и да ги спојува нозете, вели Захари Зејн, експерт за секс.

3.Нозете на рамената
Наместо да ги ширите нозете, ставете ги преку рамената на партнерот. Мажот може да се потпре на вашето тело за подлабока пенетрација или да се држи до глуждовите за поголема поддршка.

За да се зголеми длабочината на пенетрација, жената може да стави перница зад долниот дел на грбот / задникот за малку да ја навали карлицата нагоре – објаснува Зејн.

4.Кучешка поза, но со лицето свртено кон креветот
Променете ја класичната поза на куче со погледот кон креветот. Во оваа позиција, колковите треба да се навалат наназад колку што е можно. Телото треба да биде во форма на V. Ако ова е премногу за вас, можете да додадете неколку перници под градите за поддршка.

5.Колена на градите
Жената лежи на грб со повлечени колена кон градите и раширена. Мажот може да ја искористи својата тежина за да создаде триење на клиторисот, притоа нудејќи максимална пенетрација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris