Најголеми грешки во кревет – од овие 5 работи зависи дали вашиот однос ќе биде сјаен или лош!

16 јули, 2020
greski vo krevet

Добар или лош секс? Се разбира, сè што има врска со сексуалниот живот е субјективно.Сепак, повеќето луѓе јасно ја знаат разликата помеѓу добриот и лошиот секс.

Но, ако не сте сигурни за себе или за вашиот партнер, експертите издвојуваат 5 работи што влијаат на тоа дали сексот ќе биде запаметен или заборавен.

Меѓусебна хемија

Да, звучи како реченица од романот на Даниела Стил, но точно е. Сексот без хемија е само задоволување на потребата, и тоа нема да ви донесе целосно задоволство.

Заборавете на неважните работи

Ако сте интимни со друга личност, не постојат нема звуци кои можат да предизвикаат да се чувствувате неудобно за време на сексот.. Сето тоа е нормален дел од сексот.

Уживање со партнерот

Повеќето луѓе можат да чувствуваат кога другата личност не е целосно „таму“ или дека тој автоматски извршува активности во кревет. Ова секако има лош ефект врз вашето расположение. Меѓутоа, ако и двајцата партнери даваат се од себе за да се задоволат едни со други, сè друго станува помалку важно – без оглед колку траел, или кој прв дошол до кулминација.

Предигра

Ако не ви се допаѓа предиграта или ја скокате, грешите многу. Предиграта е многу важна, особено за жените, и претставува начин за физичко и емоционално приврзување. Партнерите кои уживаат во предиграта ќе имаат многу подобар и подолг секс.

Комуникација

Без разлика дали сте заедно со години или сте се запознале за прв пат – постои природно чувство на релаксација во кревет и инстинктивно го чувствувате она што го сака другата личност.

Вие или ја имате оваа особина или ја немате во вас, мора да се појави природно, а не да чекате вашиот партнер да ви објасни што сака или што не сака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi