Најлудата порно ѕвезда: Тој беше посебен поради една вештина…

16 јули, 2020
seks

Не само што постоеше мистериозниот Вито, туку тој исто така уживаше во краткотрајна, но вредна кариера како порно ѕвезда и во текот на 70тите години под името Доктор Инфинити. Беше филозоф, крадец и актер со посебна вештина.

Таа вечер беше сосема сам, сам со осум милиони книги во реномираната библиотека Виденер на Харвард. ДНа 19 август 1969 година тој дојде опремен со шрафцигер, јаже, лепак и нараквици, кои внимателно ги спакувал во ранецот. Тој не ја посетуваше библиотеката како обичен корисник, дојде во текот на ноќта кога внатре немаше никој, во потрага по највредниот примерок од целата колекција, Библијата, печатена од Јоханес Гутенберг во 1455 година.

Токму неа ја бараше овој ноќен посетител, црн крадец кој спремил детален и прецизен план како да ја земе вредната книга. Како вешт алпинист, со помош на јаже, влегол низ прозорецот од покрив и се нашол во просторија каде што се чувале Стариот и Новиот завет, врзани со мароканска кожа, со тежина од скоро 30 килограми. Тие беа уникатни затоа што ниту една копија не беше иста. Тој го скрши стаклото, го отвори плексигласот и ја стави вредната книга во ранецот. И успеа да го реализира неговиот план, го изврши грабежот на векот.

Крадецот поминал малку полошо, со скршеница на черепот, сериозен потрес на мозокот и скршеница на бедрената коска. Откако бил хоспитализиран, 20 годишниот Видо К. Арас бил обвинет за кражба.

„Се чинеше дека тоа е дело на професионалец, начинот на кој се спуштил од јажето, но не и начинот на паѓање“, пишувале медиумите, а случајот со крадењето на Библијата ги пополнувал насловните страни.

„Тој ја бараше вистината и неговиот прв чекор беше да дојде до Библијата“. Тој мислеше дека има некои важни информации во оригиналниот  превод на Стариот и Новиот завет во 13 век“, кажа неговата ќерка Диана.

„Тоа беше негов обид да му даде на светот информации од Гутенберг, секоја вистина што би била во книгата“, објасни таа. Почина во 2017 година, на 69 годишна возраст. На крајот, тој никогаш не успеа да ја прочита таа Библија или да направи свој филм, но неговата филозофија продолжува.

„Неговото мото беше – сакај се за да можеме да ги сакаме другите“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris