„Најлудите“ секс рекорди од гинис!

5 ноември, 2020
httpscdnimagesdailystarcoukdynamic122photos144000900x738621144


Најмногу оргазми за еден час

Истражувачите од Центарот за сексуални студии во Калифорнија во 1966 година забележале жена која имала 134 оргазми за еден час или нешто повеќе од два оргазми во минута. Кога се момците во прашање, рекордот не е толку импресивен. Машкиот носител на титулата успеа само да исцеди 16 ејакулации истовремено.

Најголемата вагина

Најголемата вагина во светот и припаѓаше на Ани Свон (1846-1888) и нејзиниот обем беше 48 см (нешто помалку од обемот на рагби топката). Ана, по потекло од Шкотска, наводно го родила и најтешкото новороденче во светот од десет и пол килограми.

Најголемиот пенис

Мексиканецот Роберто Ескивел Кабрера, кој објави дека има најдолго пенис на светот од 49 сантиметри, сè уште не е вклучен во Гинисовата книга на рекорди, бидејќи всушност гигантската големина на неговиот екстремитет е последица на воспаление. Рекордот го држи Фалон Фалкон со 34 сантиметри во ерекција. Тој изјави дека порано можел сам да си дозволи орални сесии, но дека тоа го избегнува сега, бидејќи има проблеми со грбот.

Најмасовна оргија

Најмасовната оргија на светот се одржа во Јапонија, а на неа учествуваа 250 мажи и 250 жени. Секој сексуален чин и поза беше дел од кореографијата, така што учесниците беа истовремени во своите постапки. Овие оргии се снимени на камера, а снимките може да се купат на ДВД.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi