Недостатоци и доблести на секој знак: Кој е лојален, кој мудар а кој живчан?

29 ноември, 2020
dreamstime-m-126158573


МАНИ И ДОБЛЕСТИ- Бикот е заштитнички насторен и лојален, а според анти-хороскопот е незаситен и алчен. Вагите се многу шармантни и пријатни, но имаат многу иритирачки недостаток – тие се малку опседнати со својот изглед.


Овен
Супер хороскоп

Луѓето родени во овој огнен знак се бестрашни и ниту еден предизвик не може да ги спречи на патот кон целта. Тие ги рушат сите бариери и не препознаваат забрани и ограничувања. Тие се енергични и смели, секогаш полни со нови идеи. Тие се двигатели на настаните и имаат позитивно влијание врз животната средина. Нивната великодушност и добра волја ја зголемуваат нивната популарност кај луѓето. Тие се искрени и не сакаат лаги и измислици, така што секогаш знаете точно како стојат работите со нив.

Антихороскоп

Овните се толку агресивни и наметливи. Навистина, недостатокот на самоконтрола е нешто по што се познати. Тие се нетрпеливи и разгалени. Тие се тврдоглави и повеќе сакаат да се караат со сите отколку да ја признаат својата грешка.


Бик

Супер хороскоп

Добро е да имате добронамерни и срдечни Бикови на ваша страна. Тие се однесуваат заштитно кон своето семејство и блиските, па затоа нема да дозволат никој да го допира нивниот партнер или деца. Тие се исклучително упорни и трпеливи, така што никогаш нема да се откажат од целта. Иако се тешки за движење, откако ќе постават нешто, ниту една сила нема да ги спречи на патот кон успехот. Тие се практични и не се занесуваат од нереални надежи и очекувања. Тие знаат како да уживаат во животот.

Антихороскоп

На споменувањето на Бик, луѓето ги замислуваат луѓето само како седат дома и уживаат во вкусна храна и пијалок. Тие се алчни и не сакаат да ги делат своите јадења со другите, што често ги чини добри редови. Нивната листа на интереси вклучува мрзеливост и слободно време, а омилена вежба им е прошетка до фрижидерот.


Близнаци
Супер хороскоп

Близнаците се дежурни забавувачи во општеството. Луѓето се чувствуваат опуштено околу нив затоа што се пријателски расположени и шармантни. Тие се многу духовити и привлечни, но она што особено им се восхитуваат е нивната интелигенција. Нивната жед за знаење ги принудува постојано да работат на себе, па затоа често постигнуваат завиден успех во областа на образованието. Тие се големи трговци затоа што се убедливи.

Антихороскоп

Брбливите Близнаци секогаш разговараат за интересни теми, но ретко им дозволуваат на другите да кажат збор. Нивното мото е дека ако нешто не е објавено на Facebook, тоа не се случило. Тие се вистински трачари.


Рак
Супер хороскоп

Раковите со заштитен ум ќе направат сè за луѓето што ги сакаат. Не им е тешко да направат никакви жртви, па затоа се незаменливи како пријатели и партнери. Тие се лојални и имаат многу трпеливост за околината, а нивното рамо е секогаш подготвено да плаче. Пред сè, тие го ценат семејството и заедништвото. Тие не сакаат суровост и неправда и се залагаат за послабите. Тие се грижливи и сочувствителни на страдањата на другите.

Антихороскоп

Раковите се најчувствителните хороскопски знаци. Нив ги погодува секоја ситница, па нивните очи се секогаш во солзи, а најтешко им е ако некој им се пожали. Кога ќе бидат повредени, тие се подготвени да останат навредени со денови и да чекаат извинување.

Лав
Супер хороскоп

Овој знак е широко познат по својата дарежливост. Лавовите се топли и добронамерни. Тие се способни избезумено да се борат за својот партнер, семејство и пријатели, па затоа е пожелно да ги имате на ваша страна. Во нивно друштво сите се чувствуваат посебно. Тие се бестрашни и сакаат предизвици. Тие се полни со енергија и не признаваат пораз.


Антихороскоп

Нивното огромно его и суета фрлаат сенка врз сите нивни квалитети. Тие се толку полни со себе што не можат да замислат ниту свет каде некој не ги сака и не сака да биде како нив. Тие не можат да добијат коментар на своја сметка, но во исто време си даваат право да го пикаат носот во туѓ живот.

Девица
Супер хороскоп

Педантните и организирани Девици постигнуваат успех во сè што прифаќаат. Иако на прв поглед не се истакнуваат со ништо, тие се исклучително способни и интелигентни и поседуваат многу таленти. Вредни се и вредни и сериозно ги сфаќаат своите должности и одговорности. Перфекционистичката природа ги тера да не се предаваат. Тие се сигурни и лојални. Девиците сакаат да се чувствуваат корисни и никогаш нема да му свртат грб на некој на кој му е потребна помош.


Антихороскоп

Грубите Девици се познати по тоа што го расипуваат расположението на сите. Тие се критични и постојано лелекаат, па затоа не е невообичаено што со текот на годините ќе забележат дека имаат се помалку пријатели. Хипохондријата е карактеристична за Девиците, така што тие се во состојба да препознаат појава на сериозна болест со најмал симптом.

Вага
Супер хороскоп

Луѓето родени во овој знак се многу шармантни и убави. Нивната пријатна личност е многу привлечна за луѓето, така што тие често имаат многу пријатели и познаници. Тие се мирни, дипломатски и се обидуваат да избегнат кавги. Една од нивните најистакнати доблести е толеранцијата. Тие ги прифаќаат другите со сите свои доблести и маани и не сакаат да судат.

Антихороскоп

Скриената Вага е толку опседната со изгледот што не ја напуштаат куќата ако нивната фризура не е беспрекорна. Тие постојано бараат внимание, па секој поупорен додворувач може да ги заведе ако им даде комплименти за нивниот изглед. Тие се мрзливи, неодговорни и по малку детски.

Скорпија


Супер хороскоп
Ништо не може да ги промаши натпросечните интелигентни и перцептивни Скорпии, па затоа е невозможно да ги измамите. Силната интуиција и детективскиот ум им помагаат да препознаат кога некој не е искрен. За луѓето што ги сакаат, тие се подготвени да стават рака во оган. Тие се харизматични и влеваат стравопочит кај другите.

Антихороскоп

Скорпијата лесно може да ја понесе титулата за најзлобниот хороскопски знак. Овие паметни лукави луѓе многу добро знаат како да ги пронајдат туѓите слаби точки и не се двоумат да се прободат таму каде што најмногу боли. Кога ги обзема љубомора и посесивност, тие не се контролираат себеси и своите постапки. Тие се одмаздољубиви и способни да се уништат себеси ако нанесат болка на некој што ги повредил.

Стрелец
Супер хороскоп

Овие луѓе се толку позитивни и секогаш насмеани, па своето добро расположение го пренесуваат на околината. Тие се многу забавни, духовити и отворени и немаат игри и подметнувања со нив. Луѓето ги сакаат за нивната директност и искреност. Нивната огромна енергија и духот на возење позитивно влијаат на другите, така што тие се идеални за соработка.

Антихороскоп

Овие ентузијасти лесно се загреваат на една идеја, но штом започне реализацијата, тие губат интерес и попуштаат на ветрот. На нив не може да се потпре затоа што се премногу неодговорни. Тие воопшто немаат такт, па навредуваат барем по една личност секој ден со несоодветни коментари.


Јарец
Супер хороскоп

Јарците се исклучително вредни и амбициозни. Тие се сериозни и одговорно ги разбираат своите одговорности, па затоа често постигнуваат голем професионален успех во животот. Во интимни врски тие се сигурни и лојални. Секогаш можете да се потпрете на нив.

Антихороскоп

Тие се толку скржави што повеќе сакаат да се откажат од пријател или член на семејство отколку да се заколнат. Смислата на животот е да се акумулираат и собираат пари што тие никогаш нема да можат да ги потрошат. Мизантропите се и циници кои го расипуваат расположението на секого, па на крајот ги толерираат само мазохистите.

Водолија
Супер хороскоп

Со нив, сите се чувствуваат пријатно затоа што се весели, пријатни и комуникативни, па затоа и обично имаат многу пријатели. Тие не сакаат да се вклопуваат во рамки, толерантни се и никогаш не судат за другите според религијата, националноста или бојата на кожата. Борците се против неправдата и честопати се залагаат за оние кои страдаат или се угнетени. Тие се оригинални и оставаат посебен белег во сè.
Антихороскоп

Водолијата мисли за себе како хуманист, но роднините и пријателите не се согласуваат. Покрај тоа, тие би ги опишале како себични суштества. Водолијата го прави само она што го сакаат и никогаш не ги зема предвид чувствата на другите луѓе. Тие се гордеат што не ги почитуваат авторитетите и не ги следат правилата, но со тоа само покажуваат колку се детски.

Риба
Супер хороскоп

Ниту еден знак не е толку сочувствителен и внимателен како Рибите. Тие се чувствителни на неправда и страдаат длабоко со луѓето во неволја. Тие се многу нежни и чувствителни и доживуваат сè длабоко. Тие се интуитивни и лесно можат да го насетат нечие расположение. Тие сакаат луѓе и животни и со задоволство жртвуваат за оние што ги сакаат. Тие се полни со разбирање за другите и никогаш не судат, исто како што не сакаат да им се суди.
Антихороскоп

Овие ентузијасти го гледаат животот со розови очила. Тие имаат тенденција да се препуштаат на тајни и комплицирани врски затоа што лесно паѓаат на убави зборови и слатки ветувања. Тие се мрзливи и не сакаат многу да работат, но секогаш се жалат дека им е тешко и дека имаат многу работа да направат.