Никогаш нема да ви биде здодевно: 10 правила за ДОБАР СЕКС кои ја зголемуваат самодовербата и ја стимулираат возбудата

13 јуни, 2020
сдфдгфд

Она што е важно за секоја успешна врска е тоа што вашиот сексуален живот никогаш не треба да станува здодевен и не треба да го доживувате како рутина или обврска! За време на врската, единствено што е важно е взаемно уживање и добро е да експериментирате понекогаш. Непотребно е да се каже, добриот секс е клучен за опстанокот на врската и овие десет правила ќе ја зајакнат вашата самодоверба и ќе го направат вашиот сексуален живот подобар.

1. Обидете се нешто ново од време на време. Здодевниот секс без возбуда, секако, не е добар секс.

2. Тој нема да ги забележи вашите целулит и коса за време на сексот. Ова е последното нешто што ќе му падне на памет во тој момент.

3. Не само што е дозволено, туку е и пожелно да му покажете на партнерот што сакате од него.


4. За вкусови не треба да се дискутира! Правете го она што го сакате и не се согласувајте со нешто што не ви се допаѓа.

5. Многу порнографски содржини се привлечни – дури и за жените. Слободно уживајте во нив.

6. Треба да знаете дека вашата фантазија, без разлика колку е перверзна и необична, не треба да ви изгледа чудна.

7. Сексот не е нешто од што треба да се срамите – тоа е природна потреба.

8. Ентузијазмот и храброста се најдоброто оружје за разгорување на страста. Покажете му на партнерот дека сте храбри.

9. Не е секогаш неопходно да бидете заљубени да имате одличен секс.

10. Не треба да бидете благодарни за сексот, бидејќи тоа е ваше апсолутно право.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi