Орален секс: Тој ќе биде посреќен, а вие поздрави!

27 јули, 2020
oralen seks

Резултатите од студијата спроведена на универзитетот во Њујорк покажаа дека оралниот секс кај жените е исклучително здрав. Студијата покажа дека оралниот секс има позитивен ефект врз жените, бидејќи тие се чувствуваат посреќни, а исто така помага во борбата против депресијата.

Научниците во соработка со психолог дошле до заклучок дека голтањето на спермата е здраво за жените затоа што содржи хемиски соединенија кои придонесуваат за добро расположение. Меѓу другото, содржи серотонин, со што се намалуваат депресијата, кортизолот, со што се зголемуваат чувството на љубов и наклонетост и мелатонин, кој опушта и помага во борбата против несоницата.Една од хипотезите на истражувањето беше дека жените кои практикуваат незаштитен секс се помалку склони кон депресија отколку оние кои секогаш се штитат.

Тестирањето беше спроведено врз 293 женски студенти кои пополнија анонимни прашалници за нивниот сексуален живот. Анализата на резултатите покажа дека оние жени кои никогаш не користат кондом, покажале многу помалку симптоми на депресија отколку оние кои претежно или секогаш користат кондом. Веруваме дека е подобро да се заштитите отколку да се каете за подоцна, но ако имате постојан партнер со кого можете да имате незаштитен секс, убаво е да знаете дека можете да имате корист и од неговото задоволство!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi