Откриен е „типот“ на мажи со кои жените најчесто доживуваат оргазам!

18 декември, 2020
ed870bbdbdd58830844b021c4d3700e0 (1)


Големото истражување засновано врз хетеросексуални жени кои се во стабилни врски подолго од шест месеци покажаа кои фактори се поврзани со поголема веројатност за оргазам со партнерот.

Од психолошките, две се најважни – неговата самодоверба и висината на приходот. Психолозите го објаснуваат ова низ призмата на т.н. алфа мажјак, па жените толку несвесно ги перцепираат мажите со поголеми примања од нив самите, но и висока самодоверба, како мажествен и посакуван.


Рамената како клуч за сексуалната моќ?

Иако звучи малку бизарно, не е баш така – објаснуваат експертите. Имено, ширината на рамото е поврзана со поголеми нивоа на тестостерон и биолошка предиспозиција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi